אודות אתר ״המושתלים״

אתר ״המושתלים״ שעלה בשנת 2020 הוא אתר הבית של קבוצת ״המושתלים״ בפייסבוק.
האתר מכיל מידע רב ומקיף בתחום השיער, נשירת השיער, התקרחות ופתרונות לשימור וחיזוק השיער תוך התמקדות בעולם השתלות השיער.

החלטנו לרכז עבורכם מידע ודרכי יצירת קשר, כולל תוצאות לפני ואחרי של הקליניקות ואנשי הקשר המבצעים השתלת שיער בישראל או בחו״ל (טורקיה, יוון, קפריסין ועוד..)

קבוצת "המושתלים" בפייסבוק

בשנת 2018 הוקמה קבוצת ״המושתלים״ בפייסבוק שמטרתה הייתה לרכז את כל המידע על תחום השתלות השיער בארץ ובחו״ל שנחשב בתולי באותו הזמן. הקבוצה נוסדה על ידי שי לוגסי שעבר השתלת שיער כבר בשנת 2017 בקליניקה של ד״ר סרקן בטורקיה. את הקבוצה מנהלים שי לוגסי וגיא יצחק שעבר גם הוא השתלת שיער במרפאת HDC בקפריסין.

קבוצת ״המושתלים״ הינה קבוצת הפייסבוק המקורית והגדולה ביותר בישראל שמטרתה לחנך ולהנגיש את המידע הרב בתחום, לתת מענה לשאלות הגולשים ולהעניק מקום לשיתופי תוצאות (לפני ואחרי) של אנשים שעברו את התהליך.

שי לוגסי – מייסד ומנהל אתר וקבוצת ״המושתלים״

בשנת 2017 עברתי השתלת שיער בקליניקה של ד״ר סרקן בטורקיה. הבחירה בקליניקה של ד״ר סרקן הייתה מאוד פשוטה משום שבאותה התקופה כמעט ולא שמעו על אנשים המבצעים השתלת שיער בחו״ל. שמעתי במקרה על חבר שעבר השתלת שיער והוא סיפר לי שעבר השתלת שיער בקליניקה של ד״ר סרקן ועל התהליך. ההחלטה לעבור בעצמי השתלת שיער קרתה כחצי שנה לאחר מכן ובזמן הזה צפיתי בערוץ יוטיוב של בחור שתיעד את עצמו ותהליך הצמיחה במשך 100 ימים אחרי ההשתלה.

התחלתי לתעד את החוויה – ערב לפני הטיסה ולאורך כל הימים במהלך ואחרי ההשתלה. התהליך שלי יצר עניין רב וכעבור זמן מה כשהסרטונים פורסמו החלטתי להקים קבוצה שבה אוכל לענות על השאלות של האנשים שיצרו איתי קשר באותו זמן וליצור מרחב בטוח ומפרגן לאנשים שעוברים את התהליך.

את הידע הרב שלי בנושא שיער והשתלות שיער צברתי עם הזמן מתוך סקרנות רבה, מחקרים ופגישות עם רופאים, נציגים של קליניקות בארץ ובעולם ואנשי מקצוע בתחום (לדוגמא: יורם בניטה, טריקולוג – מומחה לחקר מדעי השיער) שלקחו גם חלק פעיל בפעילות הקבוצה.

ראיון באתר ״מאקו״ על הסיפור שמאחורי ההשתלה שלי

גיא יצחק – מנהל קבוצת ״המושתלים״

את ההשתלה שלי ביצעתי בשנת 2018 כשאני בן 28 במרפאת HDC בקפריסין. כחצי שנה לאחר מכן הכרתי את קבוצת המושתלים בפייסבוק ומיד אני ושי לוגסי התחברנו וידענו שננהל את הקבוצה יחד.

הבחירה שלי בקליניקה לקחה הרבה זמן (כ-3 שנים) בהם חקרתי, בדקתי, קראתי המון מידע בעברית ובאנגלית ובעיקר חיפשתי לראות תוצאות בעיניים. באותה תקופה היה יותר קשה למצוא שכן התחום לא היה נפוץ כמו היום ואנשים פחות שיתפו וסיפרו שעברו השתלה. זו אחת הסיבות שבגללן החלטתי גם לכתוב את הבלוג שלי ולהיכנס לניהול קבוצת המושתלים כדי לספר, להראות ו״להפיץ את הבשורה״.

לאורך השנים מההשתלה (וגם לפניה) צברתי את הידע הרב שלי מקריאה רבה ברשת, בפורומים ומאמרים מקצועיים (באנגלית, לצערי לא קיים מידע מקצועי כמעט בכלל בעברית), מפגישה עם רופאים, שיחות עם רופאים ונציגים של קליניקות וכמובן מאנשים וסיפורים בקבוצת המושתלים.