שמן קיק לשיער באמת מצמיח שיער?

אנשים הסובלים מנשירת שיער פונים לכל הפתרונות הקיימים בשוק, ובייחוד למוצרים שאפשר להשיג בקלות ובלי מרשם רופא. אחד המוצרים שעשה לעצמו שם בתחום הוא שמן קיק, ואנשים רבים יגידו לכם שזהו המוצר המושלם להצמחת השיער שלכם. בואו לגלות מה נמצא בתוך השמן הזה ולמה הוא פופולרי במיוחד בקרב אנשים המתמודדים עם נשירה.

אנשים הסובלים מנשירת שיער פונים לכל הפתרונות הקיימים בשוק, ובייחוד למוצרים שאפשר להשיג בקלות ובלי מרשם רופא. אחד המוצרים שעשה לעצמו שם בתחום הוא שמן קיק, ואנשים רבים יגידו לכם שזהו המוצר המושלם להצמחת השיער שלכם. בואו לגלות מה נמצא בתוך השמן הזה ולמה הוא פופולרי במיוחד בקרב אנשים המתמודדים עם נשירה.

ממה עשוי שמן קיק?

שמן קיק הוא שמן צמחי, המופק בצורה בטוחה מהצמח קיקיון מצוי בעזרת כבישה קרה או מיצוי של זרעי השיח, המכילים 50% שמן. אומנם הזרעים של הצמח יכולים להיות רעילים לאדם, אך בעת הפקת השמן מהזרעים החומר הרעיל (ריצין) אינו עובר לשמן. בתוך שמן קיק יש חומצה ריצינולאית בכמויות גבוהות, וזהו חומר אנטי דלקתי שיכול להשפיע לטובה על מצב הקרקפת והשיער שלכם.

ההיסטוריה של שמן קיק

מוצא הצמח שממנו מפיקים שמן קיק הוא באזורים הטרופיים היבשים של צפון מזרח אפריקה – אריתריאה, אתיופיה, סומליה וגם קניה. הזרעים של הצמח הם רעילים, ורופאים בתקופות העבר ידעו זאת והשתמשו אך ורק בעלים שלו. עם זאת, במדינות כמו הודו, מצרים וסין עשו שימוש בשמן ברפואה כתרופה וסם לטיפול בבעיות עיכול שונות ולפינוי תכולת המעי. השימוש של השמן המשיך גם ברפואה המודרנית כחומר לטיפול בעצירות כרונית ובהרעלות, אם כי תופעות הלוואי שנבעו מבליעה של החומר וההשפעה החזקה שלו הובילו את הרפואה למצוא לו חלופות טובות יותר.

האם שמן קיק באמת מצמיח שיער?

היתרון העיקרי שבזכותו משתמשים בשמן קיק על השיער והקרקפת הוא החומצה הריצינולאית – זוהי חומצה בעלת תכונות אנטי דלקתיות, אנטי בקטריאליות ונוגדות חמצון מקבוצת החומצות אומגה 9. יש לא מעט מצבים של נשירה והתקרחות הנגרמים מדלקות ומזיהומים בקרקפת ובשורשי השערה, ושימוש בשמן קיק יכול לספק באופן ישיר ומיידי חומרים לטיפול בבעיות האלו. כל זיהום או פטרייה הנמצאים על הקרקפת שלכם וגורמים לבעיות באספקת הדם לשערות, לקשקשים או לכל מיני בעיות יקבלו טיפול ממוקד ויעיל שיעלימו אותם, וכך השמן יכול לקדם את הקרקפת שלכם לעבר מצב של צמיחת שיער נורמטיבית.

יש הטוענים שהחומרים הפעילים בשמן, ובהם החומצה הריצינולאית, מסוגלים לעכב חומר ששמו פרוסטגלנדין D2, המצוי בכמות רבה בעור הקרקפת של גברים הסובלים מהתקרחות תורשתית. כלומר הקטנה של אותו החומר באמצעות שימוש בשמן קיק יכולה לעזור לקרקפת להשתקם מהמצב שלה ולחזור למצב תקין של צמיחת שיער.

נוסף על כך, החומרים הנמצאים בשמן קיק, ובשילוב עם חומרים כמו שמן זית, שמן קוקוס או שמן חוחובה, מספקים לקרקפת ולשערות הזנה, לחות וברק ומחזקים אותם, וגם מדללים את הריח החזק של השמן תוך שמירה על יעילות החומרים הפעילים בו. שמן קיק מסוגל לחדור את האפידרמיס (השכבה החיצונית של העור), כך שהטיפול שהוא מעניק לקרקפת ולשיער יכול להגיע עמוק יותר פנימה.

ההשפעות של השמן הזה אינן מיידיות כפי שאי אפשר להצמיח שיער בלילה אחד, וספק רב שתצליחו לראות כבר אחרי יום אחד השפעות נרחבות ופתרון של כל הבעיות, אז תצטרכו להיות סבלניים ולהתמיד בטיפול בשמן כדי להשפיע לטובה על הקרקפת והשיער שלכם. תדירות השימוש המומלצת היא פעם או פעמיים בשבוע למשך כמה חודשים (כדי לאפשר לשיער חדש לצמוח), אך גם אם לא תראו שהקרקפת שלכם הבריאה לחלוטין מאלופציה ומהתקרחות, יש סיכוי לא רע שההזנה של השיער והקרקפת הפכו את השיער הקיים לחזק ויפה יותר.

שמן קיק לשיער הוא אינו תחליף לטיפולים ולפתרונות שאותם תוכלו לקבל במרפאות לטיפולי שיער, אבל הם יכולים להיות תוספת טבעית ולא מזיקה (למי שאינו רגיש לחומר) שתעזור לכם לחזק אותו בכל דרך אפשרית.

מרפאות מומלצות להשתלת שיער
בחירה מעולה!
מעוניינים שנחזור אליכם?
שם מלא*
טלפון*
מאשר/ת את העברת הפרטים לקליניקה הנבחרת.

איך למרוח שמן קיק בשיער?

אפשר למרוח שמן קיק במגוון דרכים על הקרקפת והשיער, לפי המטרות שאתם רוצים להגיע אליהן באמצעותו. הינה ההמלצות שלנו למריחה בטוחה ומספקת של שמן קיק:

  • קרקפת – אין צורך להשתמש בכמות רבה של שמן והוא גם די סמיך, אך מומלץ למרוח אותו על כל הקרקפת וגם לאורך השיער. תוכלו לעשות זאת באמצעות טפטוף איטי של השמן על הקרקפת או על השיער או באמצעות הנחת שמן על כף היד ולאחר מכן העברה של היד כולה בתוך השיער ועל הקרקפת. לאחר שמרחתם כמות מכובדת (אך לא רבה מדי) של שמן, מומלץ לעסות היטב את הקרקפת כדי לאפשר לשמן לחדור פנימה ולעשות את שלו. יש המשאירים את השמן על השיער כל הלילה (מומלץ להגן על הכרית שלכם אם אתם עושים זאת), ויש מי שבוחרים לחפוף את השיער כ-20 דקות לאחר סיום העיסוי ולשטוף אותו במים פושרים או חמים. לפני השימוש הראשון יש לעשות בדיקת אלרגיה על פיסת עור קטנה – אם אחרי המריחה אתם מרגישים גירוד ורואים פריחה, אדמומיות או נפיחות – המוצר לא בשבילכם ויש להפסיק את השימוש בו. נשים בהיריון צריכות להתייעץ עם רופא לפני השימוש בשמן קיק.
  • גבות וריסים – יש המשתמשים בשמן קיק גם על הגבות והריסים, כדי להעניק לחות וחיזוק לשערות ולטפל בזיהומים. בגדול אין מחקרים המוכיחים באופן ברור ששמן קיק עוזר להצמיח שיער בגבות, אך החומצה הריצינולאית שדיברנו עליה יכולה לעזור לטפל בזיהומים ובדלקות בעור ובשורשי השערה גם באזורים האלו של הפנים. מומלץ למרוח שמן קיק על הגבות באמצעות מקלון אוזניים או צמר גפן כדי להימנע ממריחה של כמות רבה מדי של שמן. בדרך כלל מריחה זו נעשית בשעות הלילה כדי לאפשר לחומר לפעול בזמן השינה. עסו בעדינות את האזור עד לספיגה מלאה של השמן בעור, והיזהרו מזליגה של השמן לעיניים. אם השמן בא במגע עם העיניים יש לשטוף אותן מייד, ואת השמן יש להסיר מהגבות בבוקר באמצעות מים וסבון. תוכלו לעשות אותו דבר על קו הריסים (בזהירות רבה כדי לא להכניס שמן לעיניים), ולהסיר את השמן בבוקר

האם יש תופעות לוואי בעת השימוש בשמן קיק?

בליעה של שמן קיק תעורר מאוד את פעילות המעי שלכם, אך מריחה של כמות מעטה של השמן על השיער אינה אמורה ליצור פעילות כזאת או כל תופעת לוואי אחרת. אל תשכחו לפני השימוש הראשון לנסות את השמן על חלק קטן בגוף כדי לוודא שאין לכם אלרגיה או רגישות למוצר (שהן מקרים די נדירים).

לסיכום

שמן קיק הוא מוצר ידוע בתחום הטיפולים הטבעיים להצמחת שיער ולטיפול במצב של נשירה. הוא מיוצר מזרעי צמח קיקיון, שהשתמשו בהם וגם בשמן עצמו כדי לטפל בבעיות עיכול שונות ברפואה העתיקה והמודרנית עד שנמצאו להם תחליפים שהשפעתם אינה חזקה כל כך. שמן קיק הוא בטוח לשימוש במריחה על הקרקפת ועל השיער עצמו והחומרים הנמצאים בו, ובהם חומצה ריצינולאית, הם בעלי תכונות אנטי דלקתיות ואנטי בקטריאליות שיכולים לטפל בזיהומים ובפטריות בעור. באמצעות החומרים הפעילים בשמן קיק תוכלו לטפל בבעיות עור ובדלקות העלולות להשפיע על צמיחת השיער שלכם, ולקבל קיק של חומרים חיוניים להזנת השיער ולחיזוקו הרלוונטיים גם לגבות ולריסים.