בוטוקס לשיער: הפתרון לנשירת שיער?

אחד הטיפולים שנכנסו לאחרונה לתחום נשירת שיער הוא בוטוקס לשיער. זהו טיפול היכול לעזור לאנשים המתמודדים עם אובדן שיער ניכר ולשפר את המצב של הקרקפת, אבל הוא לא באמת כולל את החומר שממלאים איתו קמטים בפנים וגם לא שימוש במחטים באזור הראש. בואו נדבר על הנושא בהרחבה, כולל יתרונות וחסרונות, זמן השפעה ועוד פרטים חשובים שכדאי לדעת לפני שפונים למעצב השיער.

אחד הטיפולים שנכנסו לאחרונה לתחום נשירת שיער הוא בוטוקס לשיער. זהו טיפול היכול לעזור לאנשים המתמודדים עם אובדן שיער ניכר ולשפר את המצב של הקרקפת, אבל הוא לא באמת כולל את החומר שממלאים איתו קמטים בפנים וגם לא שימוש במחטים באזור הראש. בואו נדבר על הנושא בהרחבה, כולל יתרונות וחסרונות, זמן השפעה ועוד פרטים חשובים שכדאי לדעת לפני שפונים למעצב השיער.

מהו בכלל בוטוקס לשיער?

השם של טיפול בוטוקס לשיער קצת מטעה כי אין בו בכלל שימוש בבוטוליניום טוקסין, המרכיב העיקרי של בוטוקס שאיתו מחליקים את העור ומקפיאים את השרירים. הטיפול הזה דומה לבוטוקס אמיתי רק בצורת ההשפעה שלו – הוא עוזר להחליק שיער מקורזל ולמלא את הסיבים כדי ליצור מראה של שיער מלא ושופע. בוטוקס לשיער עוזר בעקיפין להתמודד עם מצב של נשירת שיער כיוון שהוא משפר את הבריאות הכללית של הקרקפת והשערות שלכם.

איך זה עובד וכיצד התהליך מתבצע?

בוטוקס לשיער הוא בעצם טיפול משמר לשיער שבו מעניקים לסיבי השיער חומרים מזינים, החשובים שבהם הם קרטין וקולגן, כדי למלא חוסרים, לחזק את השערות, להחליק אותן וליצור מראה של קרקפת מלאת שיער. התהליך די דומה להחלקת קרטין, אך כאן משתמשים בתמיסה המכילה בעיקר ויטמינים, מינרלים וחלבונים שיעזרו לשיער לצמוח בריא, מלא וחזק יותר. את הטיפול אפשר לעבור אצל מעצבי שיער מומחים, היודעים איך להתעסק עם התמיסה הספציפית הזו.

לפני הטיפול מומלץ לעבור ייעוץ כדי לבדוק את המצב של השיער והקרקפת שלכם ולבדוק את פוטנציאל היעילות של בוטוקס לשיער. בטיפול עצמו השיער עובר שטיפה יסודית, ולאחר מכן מורחים עליו את התמיסה הייעודית ונותנים לה להיספג בשיער במשך חצי שעה לפחות. לאחר הסרת התמיסה מייבשים את השיער בפן כדי לוודא שהחומרים שהוענקו לשיער "עוטפים" אותו ונשארים איתו, ככה שהם לא ירדו בחפיפות הבאות של השיער שלכם.

לכמה זמן משפיע הבוטוקס לשיער?

טיפול בוטוקס לשיער שנעשה כראוי אצל איש מקצוע מנוסה יחזיק על השיער שלכם כ-2 עד 4 חודשים. זהו כמובן לא טיפול לטווח ארוך מאוד כי מדובר בסך הכול בהענקה של חומרים לשיער, אך יש לו השפעה ארוכה יחסית שהתוצאות שלה ברורות לעין כבר ההתחלה.

האם התהליך בטוח?

בוטוקס לשיער נחשב תהליך בטוח לרוב האנשים, כיוון שמדובר בשימוש בתמיסה המכילה ויטמינים, מינרלים, חלבונים, חומצות אמינו, ליפידים ועוד חומרים שהשיער שלנו זקוק להם. לעומת טיפול כמו החלקת קרטין אין בו שימוש בחומרים הנחשבים רעילים כמו פורמלדהיד, ולעומת טיפולים כמו טיפול PRP אין שום צורך בהתעסקות בדם או בהזרקה של חומרים לקרקפת. עם זאת עדיין מדובר בטיפול קוסמטי, ולכן יש סיכוי (קטן מאוד) שתחוו תגובה אלרגית לתמיסה או גירוי בקרקפת. כמו כן, חשוב מאוד לבחור לעבור את הטיפול אצל אדם מנוסה ומקצועי, שיידע איך לטפל בכם ובשיער שלכם בצורה נכונה ונאותה. אם יש לכם בעיות עור שונות בקרקפת כמו פסוריאזיס או אקזמה, חשוב להתייעץ לפני הטיפול כדי לא להחמיר את המצב הקיים.

יתרונות השימוש בבוטוקס לשיער

אז מהם בעצם היתרונות של הטיפול הזה? הינה כמה נקודות חשובות בנושא:

  • משפר את בריאות השיער – טיפול בוטוקס לשיער מכיל חלבונים וחומרים מזינים הנקשרים לסיבי השיער ומחזקים אותם. הטיפול הזה מסייע בשיקום נזקים, בהענקת לחות לשיער ובהגנה מפני מזיקים חיצוניים
  • משפר את המראה של השיער – לאחר הטיפול השיער שלכם ייראה עבה יותר, מלא ברק, חלק, רך מאוד ובעל נפח רב יותר
  • מתאים לרוב סוגי השיער – טיפול בוטוקס לשיער יכול לעזור להחליק שיער מקורזל, אבל הוא מתאים לכל סוגי השיער והוא לא שמור רק למתולתלים או לסובלים משיער יבש או פגום
  • טיפול מהיר ותוצאות מיידיות – מריחת התמיסה על השיער והקרקפת לא אורכת זמן רב מדי, ואת כל התהליך תוכלו לסיים תוך שעתיים בערך. כמו כן, את התוצאות של שיער בריא ושופע תוכלו לראות כבר בסוף הטיפול

האם יש חסרונות?

החסרונות של טיפול בוטוקס לשיער הם לא כאלו קריטיים, בייחוד כשאתם יודעים מראש שמדובר בטיפול זמני שצריך לחדש כל כמה זמן, אך נציין אותם בכל זאת:

  • התוצאות זמניות – התוצאות של טיפול בוטוקס לשיער הן זמניות. מצד אחד, זה אומר שגם אם אתם לא מרוצים מאיך שזה נראה, לא חתמתם על חוזה לנצח ותוך כמה חודשים אחדים השיער יחזור למצב הקודם שלו. מצד שני זה גם אומר שתצטרכו לחזור באופן קבוע למעצב השיער או למטפל כדי להמשיך את הטיפול
  • עלות – בטווח הארוך, טיפול בוטוקס לשיער עלול להצטבר להוצאה די גדולה בגלל התכיפות שבה תצטרכו לחזור ולעבור אותו שוב
  • עלול שלא להתאים לשיער דק מאוד או פגום מאוד – הטיפול הזה מתאים לכל סוגי השיער כמעט, אך אם השיער שלכם דק במיוחד או פגום מאוד, ייתכן שהוא לא יהיה רלוונטי אליכם. אל תשכחו להתייעץ עם מומחה בתחום לפני שאתם מתיישבים על הכיסא ועוברים את הטיפול

סיכום

אז אומנם אין באמת שימוש בבוטוליניום טוקסין כדי למנוע נשירת שיער, אבל בוטוקס לשיער הוא פתרון טוב לשיפור הבריאות של הקרקפת והשערות שלכם, מה שלרוב יוביל בעקיפין לנשירת שיער מופחתת. טיפול בוטוקס לשיער אינו פולשני בכלל ומשתמש בחומרים שהגוף שלנו כבר מכיר וזקוק להם, ואם תבחרו לעבור אותו אצל אנשי מקצוע מנוסים הוא יגרום לשיער שלכם להיראות מלא חיים ונפח בלי מאמץ ולמשך כמה חודשים טובים.