השתלת שיער ללא גילוח – יש דבר כזה?

השתלת שיער היא פתרון כירורגי יעיל לבעיית ההתקרחות המופיעה אצל אנשים רבים באוכלוסייה. נשירת שיער יכולה להופיע עקב הרבה סיבות כמו נטייה גנטית, שינויים הורמונליים, סטרס ועוד, והופעת קרחות עלולה לפגוע בביטחון העצמי שלנו. עם ההתפתחות הטכנולוגית הרבה בתחום השתלות השיער, הצליחו לפתח גם שיטת השתלה שבה יש אפשרות לא לגלח חלק מהשיער. במאמר שלפניכם […]

השתלת שיער היא פתרון כירורגי יעיל לבעיית ההתקרחות המופיעה אצל אנשים רבים באוכלוסייה. נשירת שיער יכולה להופיע עקב הרבה סיבות כמו נטייה גנטית, שינויים הורמונליים, סטרס ועוד, והופעת קרחות עלולה לפגוע בביטחון העצמי שלנו. עם ההתפתחות הטכנולוגית הרבה בתחום השתלות השיער, הצליחו לפתח גם שיטת השתלה שבה יש אפשרות לא לגלח חלק מהשיער. במאמר שלפניכם נפרט את כל מה שאתם צריכים לדעת בנושא השתלת שיער ללא גילוח.

האם השתלת שיער ללא גילוח מתאימה לכולם?

אחרי שמצאתם את דרגת ההקרחה שלכם על גבי סולם נורווד להתקרחות – החלטתם שאתם רוצים לבדוק את האופציה של השתלת שיער ללא גילוח כדי שתוכלו לעבור את התהליך בדיסקרטיות מבלי לשמוע ביקורות מהסביבה או לקבל מבטים מזרים מסביב. אבל השאלה הראשונה שעולה לראש היא אם השתלה ללא גילוח בכלל מתאימה לכם, או לכל אדם באופן כללי.

בגדול, אם יש לכם התקרחות נקודתית, ואתם לא במצב של דוד בן גוריון אלא רואים שיש לכם איזו קרחת קטנה בצד של הראש או על הפדחת, השתלת שיער ללא גילוח יכולה להתאים לכם. כמובן, יש צורך להתייעץ עם רופא מטפל שתבחרו לעבור אצלו את ההשתלה כדי לבדוק שבאמת אין מניעה מלעבור הליך כזה.

מדוע בכלל מגלחים את השיער לפני השתלה?

הסיבה שבגללה מגלחים את השיער היא כדי שהרופא המטפל יוכל לעבוד בקלות עם הזקיקים. גילוח השיער חושף את הקרקפת, והרופא יכול להוציא זקיקים בקלות מהראש ולהשתיל אותם באזור הדורש השתלה. השערות עצמן אינן משתתפות בתהליך ההשתלה, ולשם הנוחות של המטפל הוא יבקש מכם לגלח את השיער.

באיזו שיטה משתילים שיער ללא גילוח?

השיטה להשתלת שיער המדוברת היא שיטת DHI – Direct Hair Implantation (השתלת שיער ישירה) היא טכניקת השתלת שיער הדומה ל-FUE (חילוץ יחידות יחידות שיער) אך עם הבדל קטן באופן שבו מושתלים הזקיקים. ב-DHI, הזקיקים מושתלים ישירות לאזור המקבל ללא צורך ביצירת תעלה להשתלת הזקיק מראש. פתיחת התעלה מתבצע באמצעות כלי מיוחד שנקרא עט צ‘וי המבצע את פתיחת התעלה והכנסת הזקיק בפעולה אחת. זוהי שיטת השתלה מהירה ובעלת צילוק מינימלי, ועל כן זמן ההחלמה הממוצע הוא הקצר ביותר מבין שיטות השתלת השיער הקיימות היום בשוק. זוהי אחת השיטות הפופולריות במכונים להשתלת שיער בטורקיה ובכל העולם, אך היא דורשת התמחות מיוחדת באביזרים הספציפיים הנדרשים לטיפול.

חשוב לציין שבשיטה זו עדיין מגלחים את האזור התורם (האזור שממנו הרופא מוציא זקיקים), אך האזור בראש שבו משתילים את הזקיקים אינו דורש בהכרח גילוח. האזור המרכזי שממנו לוקחים את הזקיקים הוא העורף, ויש הרבה מקרים שבהם קל יותר להסתיר את הגילוח החלקי.

מה מומלץ להביא בחשבון לפני שעוברים השתלה?

לפני שאתם סוגרים טיסה לחו"ל או משלמים מקדמה לטיפול, חשוב לנו להזכיר לכם כמה עניינים חשובים:

  • הליך כירורגי שעוברים רק אצל מומחים בעלי הסמכה וניסיון – השתלת שיער היא הליך כירורגי לכל דבר הנעשה בחדר ניתוח סטרילי ומאובזר. חשוב מאוד שתבחרו במרפאה העומדת בכל הסטנדרטים בתחום וברופא שיש לו כל ההסמכות הנדרשות כדי לעשות השתלות שיער. וכמובן, אין חכם כבעל ניסיון – ככל שהרופא מנוסה יותר ויש לו כמות גדולה יותר של לקוחות מרוצים, הסיכון בבחירה בו קטן. אל תהססו לחפש באינטרנט המלצות, ובאתר המושתלים תוכלו לקרוא את ההמלצות שלנו על מרפאות בארץ ובחו"ל.
  • המחיר הוא לא רק על ההשתלה עצמה – אם אתם מתכננים השתלת שיער בחו"ל וכבר בדקתם את מחירי השתלת השיער בטורקיה ובמדינות אחרות, אל תשכחו להביא בחשבון את ההוצאות הנלוות של כל הטיול, כמו כרטיסי טיסה, לינה במלון ועוד. כמו כן, לכל רופא ומרפאה יש תמחור שונה לאותן השיטות התלוי במוניטין של המרפאה ושל הרופא, ביוקר המחיה ובגורמים אחרים ספציפיים יותר.
  • אל תשכחו את הטיפול מסביב – פרט להשתלה עצמה, יש כמה מוצרים שאפשר להשתמש בהם כדי לחזק את השיער ולמנוע נשירה. כמה מהם לא דורשים מרשם רופא כמו מינוקסידיל או דקל ננסי, ויש כמה תרופות שאפשר לקבל במרשם רופא כמו פרופסיה. המטרה של המוצרים האלו היא לחזק את השערות הקיימות על הראש ואת הזקיקים, לעכב את תהליכי הנשירה ולהמריץ את תהליך הצמיחה של השיער.

אילו יתרונות וחסרונות יש להשתלת שיער ללא גילוח?

היתרון הברור ביותר של השתלת שיער ללא גילוח היא המראה הטבעי שלה – מי שמטפל בקרחת נקודתית יעבור את ההליך מבלי שאחרים יוכלו לשים לב בכלל לצלקות או לגילוח, וגם מי שעובר הליך השתלה של כמה מאות זקיקים יכול ליהנות מרמה כלשהי של דיסקרטיות. כמו כן, זמן ההחלמה המהיר והעובדה שעדיין יש לכם שיער על הראש מאפשר חזרה מהירה לשגרה, ככה שלא תצטרכו להיעדר זמן רב מהעבודה או מהעיסוקים האחרים שלכם ולא תצטרכו להשתמש בכובעים או באביזרים אחרים כדי להסתיר את הקרקפת.

לעומת זאת, חשוב לציין שבדרך כלל השתלת שיער ללא גילוח מטפלת במקרים של התקרחות נקודתית, כך שלא כל אחד יכול ליהנות מהשתלה דיסקרטית שלא משפיעה כמעט בכלל על השיער ועל אורכו. אנשים שיש להם קרחת ניכרת יצטרכו לגלח ממילא את האזור התורם, ולכן הפתרון של השתלת שיער ללא גילוח לא יעיל בשבילם. יש גם אנשים שמסיבות כאלו ואחרות ישמעו מהרופא המטפל שהשיטה הזאת לא מתאימה להם, והם יצטרכו לעבור תהליך השתלת שיער בשיטה אחרת מבין השיטות הקיימות היום.

איך אני יודע אם השתלת שיער ללא גילוח מתאימה לי?

הדרך הכי טובה לדעת אם שיטה כלשהי להשתלת שיער מתאימה לכם היא ייעוץ עם רופא מטפל מומחה. אתם יכולים להתייעץ עם רופאים מומחים במרפאות להשתלת שיער שבדקנו בעצמנו, או לחפש באינטרנט המלצות (או המלצות נגד) ולראות בעצמכם עבודות לפני שאתם בוחרים מרפאה לעבור בה את ההשתלה.

איפה עוברים את ההשתלה?

השתלות שיער ללא גילוח מועברות במרפאות רבות בארץ ובעולם, וכל מה שנשאר לכם הוא לבחור מרפאה ורופא שיעזרו לכם להגיע לתוצאות הרצויות. מומלץ שתעשו בעצמכם סקר שוק ושתשמעו כמה שיותר ביקורות בעד ונגד מרפאות ורופאים ספציפיים.

לסיכום

בימינו יש אפשרות לעבור השתלת שיער ללא גילוח של האזור בראש שבו משתילים את הזקיקים, אלא רק גילוח של האזור התורם כדי שלרופא המטפל יהיה קל ונוח להוציא את הזקיקים ולשתול אותם במקומות אחרים בקרקפת. חשוב לזכור שהשתלת שיער היא הליך כירורגי לכל דבר, ולכן חשוב לבחור במרפאה וברופא מוסמכים ובעלי ניסיון, ולאחר הייעוץ איתם תוכלו לדעת איזו שיטת השתלה מתאימה לכם כדי לקבל את התוצאות הטובות ביותר.


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *