שלא תצא קירח – המדריך המלא להשתלת שיער לגבר

עד לא מזמן הוצמדו להתקרחות ולטיפול השתלת שיער סטיגמה שגרמה לאנשים רבים לחשוש מהתגובות סביבם ומהביקורת שיקבלו מהמשפחה ומהחברים. לשמחתנו, בשנים האחרונות חלה התפתחות חיובית בתפיסה של החברה בנושא השתלות השיער, והיא הופכת להליך פופולרי שאפשר גם להתגאות בו. ובכל זאת, יש כמה עניינים שצריכים לדעת לפני שנותנים לרופא לעקור לכם זקיקים מהקרקפת – הינה […]

עד לא מזמן הוצמדו להתקרחות ולטיפול השתלת שיער סטיגמה שגרמה לאנשים רבים לחשוש מהתגובות סביבם ומהביקורת שיקבלו מהמשפחה ומהחברים. לשמחתנו, בשנים האחרונות חלה התפתחות חיובית בתפיסה של החברה בנושא השתלות השיער, והיא הופכת להליך פופולרי שאפשר גם להתגאות בו. ובכל זאת, יש כמה עניינים שצריכים לדעת לפני שנותנים לרופא לעקור לכם זקיקים מהקרקפת – הינה כל מה שאתם צריכים לדעת בנושא השתלת שיער לגבר.

מדוע גברים מאבדים את השיער?

הגורם העיקרי לנשירת שיער אצל גברים הוא נטייה גנטית, והתקרחות הנובעת מגנטיקה נקראת במינוח המקצועי אלופציה אנדרוגנית, ובמינוח נפוץ יותר התקרחות גברית טיפוסית. כמו כן, לא סתם מקשרים בין הורמונים גבריים להתקרחות, משום שהיא נובעת לא מעט פעמים מנוכחות של הורמון ספציפי בגוף – DHT, או דיהידרוטסטוסטרון, שאולי הבנתם לפי השם שלו שהוא נגזרת של ההורמון הגברי טסטוסטרון. ההורמון הזה חשוב לתפקוד תקין של הגוף הגברי, אבל אחד החסרונות שלו הוא שהוא פוגע בזקיקים ומעכב צמיחת שיער.

מאיזה גיל מומלץ לגבר לבצע השתלת שיער?

המפרצים וההתקרחות שגברים חוששים מהם עלולים להופיע עוד במהלך גיל ההתבגרות, אך מומחים רבים ממליצים לחכות עד לסוף גיל ההתבגרות, ולהתחיל להתעניין בהשתלת שיער רק באמצע שנות העשרים. הסיבה העיקרית לכך היא השינויים ההורמונליים שעוד מתרחשים בגוף במהלך גיל ההתבגרות, העלולים לפגוע ביעילות של ההשתלה אם היא נעשית בגיל צעיר מדי. כמו כן, אצל גברים שיש להם נטייה גנטית להתקרחות גברית טיפוסית אי אפשר לקבוע בגיל צעיר מהו השטח המשוער של הקרקפת שיושפע מהגנטיקה, ויכול להיות שטיפול מוקדם מדי ייעשה על זקיקים חלשים שינשרו גם הם בהמשך, והתוצאות הצפויות לא יגיעו וייצרו תסכול רב. יש עוד הרבה שינויים שיכולים להתרחש עד שנות השלושים אפילו, כמו שינוי בקו השיער ודפוסי התקרחות שונים העלולים להשפיע לרעה על היעילות של ההשתלה ועל המראה של השיער לאחר הטיפול. גם אם מטופל יחליט

אילו שיטות קיימות להשתלת שיער לגברים?

היום קיימות 3 שיטות שמשתמשים בהן בתהליכי השתלת שיער לגברים:

  • FUTFollicular Unit Transplant – שיטת ההשתלה הוותיקה ביותר הקיימת בשוק, וידועה גם בשם "שיטת הסטריפ". בשיטה זו המטפל מסיר רצועה של עור מהאזור התורם, וממנה לוקחים קבוצות זקיקים המושתלים באזורים אחרים בקרקפת. השיטה הזו עדיין מיושמת ברחבי העולם אך היא נחשבת מיושנת ביחס לאחרות, והחיסרון הבולט שלה (תרתי משמע) הוא צלקת גדולה וארוכה באזור התורם, ולכן היא כבר לא פופולרית כבעבר. כמו כן, היא פחתה בפופולריות שלה גם משום שהשיטות האחרות מהירות יותר, יוצרות צלקות קטנות יותר ובעלות זמן החלמה מהיר יותר.
  • FUEFollicular Unit Extraction – שיטת טיפול פופולרית שבה מוציאים זקיקים מהאזור התורם – העורף וצידי הראש, אזורים הידועים לרוב כעמידים להתקרחות גנטית. הזקיקים נשטפים בתמיסה מיוחדת לחיטוי ולאחר מכן מושתלים בקרקפת בתוך נקבים זעירים שהמטפל יוצר בקרקפת לפני הוצאת הזקיקים. הטיפול ניתן בהרדמה מקומית ומטופלים יכולים להרגיש לכל היותר כאב קל ועקצוצים. קיימת גם שיטת Micro FUE ובה משתמשים בלהבים עשויים מאבן ספיר כדי ליצור את הנקבים בקרקפת, ויש הטוענים שזמן ההחלמה מטיפול בלהבי ספיר קצר יותר. FUE היא השיטה הפופולרית ביותר להשתלת שיער ואנשים רבים העוברים השתלת שיער בשיטה זו יוצאים מרוצים.
  • DHIDirect Hair Transplant – (השתלת שיער ישירה) היא טכניקת השתלת שיער שדומה ל-FUE (חילוץ יחידות יחידות שער) אך עם הבדל קטן בדרך שבה מושתלים השיערות. ב-DHI, השיערות מושתלות ישירות לאזור המקבל ללא צורך ביצירת נקב (תעלה) מראש – פעולת יצירת התעלה והחדרת הזקיק נעשית בפעולה אחת על ידי שימוש באמצעות כלי מיוחד שנקרא עט צ‘וי.

מה חשוב לדעת לפני ואחרי השתלת שיער

לפני הטיפול וגם אחריו יש כמה צעדים שכדאי לנקוט כדי לשמור על השיער בריא וחזק. את רוב ההנחיות להתנהלות אחרי ההשתלה תקבלו גם מהצוות המטפל, אך לפניכם עיקרי הדברים:

  • בחירת הרופא והמרפאה הנכונים – אחד השלבים החשובים בתהליך השתלת השיער לגברים הוא בחירת הרופא המטפל שאצלו תעברו את הטיפול. חשוב שהרופא יהיה מקצועי ובעל כל ההסמכות הנדרשות בתחום. באתר שלנו תוכלו לקרוא עוד מידע על איך בוחרים מרפאה או רופא להשתלת שיער, מהו טווח המחירים לטיפולים ועוד.
  • שיקולי מחיר ומקום – יש הבוחרים לעבור השתלת שיער בטורקיה משום שהיא בממוצע יוצאת זולה יותר מטיפול בארץ או במקום אחר. לא כל אחד יכול לטוס לטורקיה בפרט או לחו"ל בכלל משיקולי ביטחון, גיל או עניינים בירוקרטיים אחרים, אבל אנחנו ממליצים לכם לבדוק גם מרפאות במקומות נבחרים בעולם אם יש לכם אפשרות לטוס. ההשתלות בחו"ל יכולות להיות זולות יותר בזכות יוקר המחיה הנמוך משל ישראל, והמחיר לרוב אינו מעיד על איכות טיפול ירודה. כמובן, אל תשכחו לערוך סקר שוק נרחב כדי לבדוק אם המרפאה שהתעניינתם בה אכן מוצלחת ומומלצת, ואל תשכחו שלא כל הנוצץ זהב – כלומר מחיר הוא שיקול מרכזי, אבל הוא לא הגורם העיקרי המעיד על איכות הטיפול.
  • שימוש במוצרים נלווים לשמירה על השיער – יש לא מעט מוצרים בשוק שיכולים לעזור לכם לפני ההשתלה ואחריה לשמור על השיער שלכם חזק, בריא ומחובר לקרקפת. יש מוצרים הדורשים מרשם רופא כמו פרופסיה, או מוצרים שאפשר לקנות בכל חנות פארם כמו ביוטין או מינוקסי. המוצרים האלו הם אינם חלופה להשתלת שיער או לפתרונות קבועים אחרים, אלא מוצרים נלווים לחיזוק ההשפעה.
  • שמירה על ההנחיות של הצוות המטפלאחרי השתלת השיער הצוות המטפל ינחה אתכם כיצד להתנהג, למשל לישון עם כרית צוואר כדי למנוע תזוזה לא נכונה של הראש העלולה לפגוע בזקיקים המושתלים, או שימוש במוצרים נלווים כדי להפחית את התסמינים של אחרי ההשתלה ולהקל את התחושה בקרקפת. כמו כן, ייתכן שהצוות ינחה אתכם לא לעשן או לשתות קפה כמה ימים. אנחנו יודעים שזאת נשמעת כמו בשורה מדכאת ממש, אבל לא בכדי עברתם טיפול לא זול בכלל להחזרת קו השיער או למילוי קרחות, אז אנחנו ממליצים שתקשיבו להם ותחכו מעט עד לסיגריה או לכוס הקפה הבאות.

תוך כמה זמן רואים תוצאות?

קודם כל, חשוב לציין שהתסמינים של אחרי הטיפול כמו – אדמומיות, נפיחות וגלדים בולטים יכולים להיעלם אחרי כמה ימים, ויש אנשים שהם נעלמים אצלם אחרי כמה שבועות. סבלנות היא שם המשחק בכל הקשור להשתלה.

התוצאות של שיער סמיך ושופע תלויות בקצב צמיחת השיער שלכם, עם זאת ניתן לומר שלרוב לאחר כשישה חודשים ניתן יהיה לראות כ-50% מהתוצאה הסופית של השתלת שיער באיזטר הקדמי של הראש ולאחר כשנה בממוצע תושג התוצאה הסופית. באיזור הכתר התוצאה הסופית עשויה להגיע גם לאחר כשנה וחצי.

סיכום

השתלת שיער לגבר היא הליך כירורגי שצבר בשנים האחרונות פופולריות רבה בזכות ההתקדמות הטכנולוגית והשיפור באיכות החיים שגברים מרגישים לאחר הטיפול. חשוב לבחור בקפידה את הרופא המטפל לאחר קריאת ביקורות רבות והתבוננות בתוצאות של לקוחות קודמים, לצד שימוש במגוון מוצרים שיעזרו לכם לחזק את השערות הקיימות ולעכב את תהליך הנשירה הטבעי.


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *