השתלת שיער בשיטת DHI

שיטת DHI להשתלת שיער (״החדרת שיער ישירה״ בתרגום ישיר) היא שיטה להשתלת שיער הצוברת פופולריות בכל העולם. השיטה הזו כוללת כמה יתרונות מובהקים ביחס למקבילותיה הוותיקות, אך היא דורשת אבחון מקצועי כדי לבחון התאמה לכל מטופל אך לאחרונה הרבה רופאים בוחרים לבצע את השתלת השיער בשיטה זו. איך מתבצעת ההשתלה בשיטה הזו ואיך תדעו אם […]

שיטת DHI להשתלת שיער (״החדרת שיער ישירה״ בתרגום ישיר) היא שיטה להשתלת שיער הצוברת פופולריות בכל העולם. השיטה הזו כוללת כמה יתרונות מובהקים ביחס למקבילותיה הוותיקות, אך היא דורשת אבחון מקצועי כדי לבחון התאמה לכל מטופל אך לאחרונה הרבה רופאים בוחרים לבצע את השתלת השיער בשיטה זו. איך מתבצעת ההשתלה בשיטה הזו ואיך תדעו אם היא מתאימה לכם? לפניכם כל הפרטים.

מה זה DHI?

שיטת DHI – Direct Hair Implantation – היא אחת מהשיטות להשתלת שיער, ובשנים האחרונות היא צוברת תאוצה ופופולריות רבה בקרב מטופלים ומטפלים בכל העולם. מדובר שיטה בטוחה ויעילה מאוד להשתלות שיער שלעיתים אף לא דורשת גילוח מלא של השיער. אנשים רבים עוברים השתלת שיער בשיטת DHI כדי לפזר באופן אחיד את זקיקי השיער הקיימים על הקרקפת ולהחזיר לעצמם את המראה הטבעי של שיער סמיך ושופע. השיטה הזאת היא פיתוח של שיטת FUE (Follicular Unit Extraction) הוותיקה יותר, ובה משתמשים בעט מיוחד כדי לאחד את שלב הכנת החריץ בקרקפת ואת השלב שבו משתילים את הזקיק.

כיצד מתבצעת השתלת שיער בשיטת DHI?

בשיטת DHI, כמו בשיטת FUE שעליה היא מתבססת, תהליך הוצאת הזקיק מהקרקפת הוא זהה. השינוי העיקרי בשיטה זו הוא השיפור המוצג בשלב ההשתלה של הזקיק חזרה בקרקפת. בשיטה זו משתמשים במכשיר דמוי עט העשוי מטיטניום ששמו עט צ'וי. העט המיוחד מבצע שתי פעולות במקביל – הוא גם חורץ את התעלה שאמורה לקלוט את השתל, וגם מחדיר את השתל למקומו החדש.

אפשר לעבור השתלת שיער בשיטת DHI גם בלי לגלח את האזור המושתל, אלא רק את האזור שממנו הזקיקים נלקחים להשתלה (האיזור התורם). זוהי הסיבה ששיטה זו מעולה עבור נשים שלא מעוניינות לגלח את כל שיער הראש שלהן ולרוב מטופלות בשיטה זו. עם זאת, יש מקרים שבהם הרופא המטפל עדיין יגלח את הקרקפת במלואה כדי לייצר שטח עבודה נוח יותר לטיפול.

אילו יתרונות יש לשיטת DHI?

לשיטת DHI יש כמה יתרונות:

  • שמירה על איכות הזקיקים – קיצור הזמן שבו השתל נמצא מחוץ לקרקפת מגדיל את הסיכוי להישרדותם והיקלטותם של הזקיקים ולקבלת תוצאות טובות יותר. השימוש בעט צ'וי מאפשר מצב שבו השתלים הנקצרים מוחדרים כמעט מייד אל התעלות הנחרצות במקום ההשתלה
  • דיוק ההשתלה – השימוש במחט קטנה מאפשר שליטה טובה יותר על כיוון ההשתלה, על העומק שלה וכמובן גם על הזווית המדויקת, וההשתלה יוצרת בהמשך הדרך מראה של שיער צפוף וטבעי.
  • שמירה על הרקמות – באמצעות שיטת DHI אפשר להשתיל את זקיקי השיער מתחת לעור ישירות מבלי לפגוע ברקמות שמסביב
  • לפעמים אין צורך בגילוח השיער – יש מקרים שבהם אנשים יכולים לעבור השתלה בשיטת DHI מבלי שיצטרכו לגלח את כל הראש. זוהי הסיבה שלא מעט נשים (אך לא רק) עוברות בעצמן השתלת שיער בשיטה הזאת בדיוק.
  • ריפוי והחלמה מהירים – השימוש בעט צ'וי מאפשר לרופא יצירת תעלות קטנות ומדויקות יותר בעור הקרקפת, מה שמשפיע על זמן ההחלמה. תעלות קטנות יותר מצמצמות את היקף הטראומה והדימום, ומבטיחות תהליך ריפוי מהיר יותר של הפצעים עד לנשירת הגלדים והתאוששות הקרקפת

איך אדע אם אני מתאים להשתלת שיער בשיטת DHI?

בדרך כלל שיטת DHI נבחרת להשתלת השיער אם המטופל הוא גבר או אישה אשר מעוניינים "למלא חורים" בקרקפת – כלומר להשתיל זקיקים חדשים באזורים דלילים הנמצאים בתוך שיער קיים. עם זאת, הבחירה בשיטת ההשתלה נעשית אך ורק לאחר אבחון מקצועי ולפי שיקול דעתו המקצועי של הרופא שיבצע את ההשתלה. לאחרונה רבים מהרופאים בוחרים לבציע את ההשתלה בשיטה זו כשיטה העיקרית לביצוע ההשתלה.

סיכום

DHI היא שיטת השתלה מתקדמת המשתמשת בעט טיטניום מיוחד כדי להוציא זקיק מהקרקפת ולהשתילו בתוך חריץ ייעודי בתנועה אחת מהירה. השימוש בעט מקצר את זמן ההשתלה ואת זמן ההחלמה, אך הוא דורש ידע רחב יותר בתחום ולכן המחירים של השתלה זו עשויים להיות יקרים יותר ממחירי ההשתלות בשיטות הוותיקות.

שאלות נפוצות

מה זה DHI?

DHI היא שיטה מתקדמת להשתלת שיער שבה משתמשים במכשיר דמוי עט לשלב השני של תהליך השתלת השיער, ובאמצעותו בתנועה אחת יוצרים חריץ בקרקפת שלתוכו גם מושתל הזקיק (אין שינוי בשלב חילוץ הזקיקים). במקרים מסוימים יהיה אפשר לעבור השתלת שיער בשיטה זו מבלי לגלח את האזור שבו מושתלים הזקיקים.

כמה עולה השתלת שיער DHI?

השתלה בשיטת DHI עשויה להיות יקרה יותר בממוצע משיטות ההשתלה האחרות, בשל הידע הרב הנדרש להשתלה והציוד המתקדם שמשתמשים בו במהלך הטיפול. טווח המחירים של השתלה בשיטת DHI נע בין 10,000 ל-30,000 ש"ח.

האם DHI מתאימה לכולם?

השתלת שיער בשיטת DHI נבחרת בדרך כלל כאשר יש צורך להשתיל זקיקים בתוך שיער קיים אך לאחרונה משתילי השיער השונים בוחרים בשיטה זו כשיטה העיקרית לביצוע ההשתלה. חלק מהמטופלים (נשים וגברים כאחד) אינם נדרשים לגלח את השיער שלהם, אלא רק באזור התורם שממנו מוציאים את הזקיקים. כדי לבדוק התאמה להשתלת שיער בשיטת DHI יש לעבור אבחון מקצועי.