יחסי מין אחרי השתלת שיער

יחסי מין הם חלק מהיום יום שלנו, ועבור חלקנו אפילו חלק משמעותי. אבל במהלך הימים הראשונים שאחרי השתלת השיער תיאלצו לוותר על התענוג הזה למשך מספר ימים.

מה הקשר בין יחסי מין לבין השתלת שיער?

יש כאלה שיגידו שהשתלת השיער עזרה להם לקיים יותר יחסי, ככה זה כשיש לך יותר בטחון עצמי במראה שלך. אבל ברצינות – קיום יחסי מין, כמו לכל פעולה פיזית, יש השפעות פיזיולוגיות רבות, שחלקן יכולות להשפיע על תהליך השתלת השיער בעיקר בימים הראשונים שאחרי ההשתלה:

פגיעה בלחץ הדם בקרקפת – קיום יחסי מין היא פעולה פיזית שיכולה להיות מאד מאד אינטנסיבית. כמו כל פעילות גופנית, גם קיום יחסי מין גורם להתרחבות כלי הדם ולירידה בלחץ הדם. הירידה בלחץ הדם משפיעה גם על זרימת הדם לקרקפת, והיא עלולה לפגוע בקליטתם של זקיקי השיער.

פגיעה פיזית בשתלים – בנוסף להשפעה על זרימת הדם לקרקפת, במהלך קיום יחסי מין הקרקפת יכולה להפגע באופן פיזי וכך גם יפגעו השתלים החדשים. כל תזוזה שלכם או של הפרטנר שמובילה לנגיעה לא מבוקרת בשתלים, יכולה לגרום לנפילתם, זאת מכיוון שהעור עדין לא החלים והשתלים עדיין לא נקלטו. לנפילה של השתלים יש משמעות אחת – אבדן מוחלט של זקיקים שמהם יצמחו שערות חדשות.

הזעה – במהלך קיום יחסי המין אנחנו נוטים להזיע (גם אם זה בחורף). ההזעה בימים הראשונים שלאחר ההשתלה אינה מומלצת מכיוון שהיא עלולה לפגוע בזקיקים.

אז מה ההמלצה?

ההמלצה של רוב המרפאות היא להמנע מקיום יחסי מין או אוננות במהלך חמישה עד שבעה הימים הראשונים שאחרי השתלת השיער.

גם לא לאונן?

כן, כן, ההמלצה תקפה גם לגבי אוננות. גם לעינוג העצמי יש את אותה השפעה על לחץ הדם, ולכן מומלץ להמנע גם ממנו.

ומה בהמשך?

אחרי השבוע הראשון תוכלו לחזור ולקיים יחסי מין כמה שבא לכם. כמובן שחשוב להמשיך ולהמנע ממגע עם הקרקפת ועם הגלדים שמחלימים.

מה יקרה אם אני בכל זאת אקיים יחסי מין בימים הראשונים שלאחר ההשתלה?

קיום יחסי מין בימים הראשונים שאחרי ההשתלה עלול להשפיע על לחץ הדם וכתוצאה מכך גם על זרימת הדם לקרקפת. שינוי זה עלול לפגוע בזקיקי השיער שהושתלו ובתהליך קליטתם.

לסיכום – הקפידו על ההנחיות והקדישו את הימים הראשונים שלאחר השתלת השיער בעיקר למנוחה, על מנת לאפשר לעור הקרקפת להשתקם בצורה הטובה ביותר ולשתלים להיקלט בצורה מיטבית. את כל הפעילויות המהנות והחשובות, כולל קיום יחסי מין, תוכלו לעשות בהמשך לאחר סיום התהליך.


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *