השתלת שיער בטורקיה – המדריך המלא לשנת 2024

הרפואה המודרנית יצרה שדרוגים רבים לרמת החיים שלנו, ואחד מהם הוא היכולת להזיז ולשתול מחדש זקיקי שיער כדי להסתיר קרחות ואזורים מקריחים נוספים (לא הכול מסתכם בשיער הראש) כדי שבסוף היום נוכל שוב להשוויץ בשיער שופע ובריא. אחד היעדים שאליו מגיעים אלפי מטופלים בשנה כדי לעבור השתלת שיער, ומסתמן כיעד המועדף ביותר על הישראלים הוא טורקיה, ולא במקרה – טורקיה היא מעצמה מתקדמת בנושא השתלות השיער. כדי שתוכלו להבטיח (עד כמה שאפשר) השתלת שיער מוצלחת ויעילה, ריכזנו בשבילכם את כל מה שחשוב לדעת בנושא, את כל השלבים שצריך לעבור בתהליך וגם המלצות למכונים מוסמכים ומקצועיים שבדקנו בעצמנו. בואו נתחיל.

השתלת שיער בטורקיה

למה כדאי לבצע את השתלת השיער בטורקיה?

טורקיה היא אחת המדינות שבהן הידע והניסיון בנושא השתלות שיער הוא הרב ביותר. בטורקיה אפשר למצוא הרבה מומחים בתחום האסתטיקה הרפואית, ובפרט בתחום השתלת השיער. ממשלת טורקיה תורמת גם היא לפיתוח התחום, ומוסדות הרפואה מקבלים מימונים מהממשלה וממשקיעים מכל העולם כדי לפתח את התחום ולהיות חוד החנית במחקר. נוסף על כך, מחירי הטיפולים בטורקיה זולים מהמחירים במקומות אחרים (בדרך כלל זולים ב-30% לפחות מהמחירים בארץ) ורמת הטיפולים גבוהה מאוד וזהו עוד גורם שמושך אנשים להתעניין בטיפולי אסתטיקה בטורקיה.

מיהו קהל היעד להשתלת השיער בטורקיה?

השתלות שיער הוא תהליך המתאים לגברים ולנשים (במקרים מסוימים) שיש להם דפוסי התקרחות (גברית או נשית) ברורים והם מעוניינים להחזיר נפח לשיער כדי לפתור את בעיית ההתקרחות המפריעה להם. עם זאת, חשוב לזכור שההשתלה היא עצמית, כלומר כל זקיקי השיער שמשתמשים בהם בתהליך, עוברים מאזור אחד של הגוף אל הקרקפת, כך שלמעשה אתם לא מצמיחים שיער יש מאין ומדובר בסך הכול בסידור מחדש של זקיקי השיער הקיימים כדי ליצור אשליה של שיער מלא. כל אדם המעוניין לעבור השתלת שיער יקבל ייעוץ אצל רופא מומחה, והוא זה שיוכל לומר לכם בוודאות אם אתם יכולים לעבור השתלת שיער וכיצד תעשו זאת. השתלת שיער מתאימה לאנשים בכל הגילאים – צעירים בשנות ה-20, מבוגרים בני 70 ומעלה וכל מי שביניהם.

מה חשוב לדעת לפני שמתחילים את התהליך?

תהליך השתלת השיער מתחיל במחקר מקדים. לפני שאתם קונים כרטיס טיסה, כדאי שתבדקו את שיטות ההשתלה הקיימות בשוק ואילו רופאים ומכונים יטפלו בכם באמצעותן, וגם מומלץ לשמוע כמה שיותר ביקורות:

 • באיזו שיטה כדאי לבחור? – יש כמה שיטות להשתלת שיער:

 1. FUE – Follicular Unit Extraction: בשיטה זו מחלצים זקיקי שיער מהצדדים של הראש ומחלקו האחורי – אזור הנחשב ״בטוח״ משום שבדרך כלל, גם לאורך שנים, אינו מקריח (ע״ע בן-גוריון). הזקיקים נשטפים בתמיסה מחטאת ולאחר מכן מושתלים בקרקפת בתוך נקבים זעירים (״תעלות״ או ״ערוצים״) שיוצרים בהמשך הטיפול. זקיקי השיער מושתלים זה אחר זה בדיוק ובקפדנות כדי ליצור מראה טבעי של שיער סמיך ושופע שימלא את האזורים הריקים או הדלילים בראש שבהם אין הרבה זקיקים. התהליך מבוצע בהרדמה מקומית ומלווה בתחושת כאב קל שכמעט אינו מורגש. קיימת גם שיטת Micro FUE ובה משתמשים בלהבים עשויים מאבן ספיר (במקום להבי פלדה) כדי ליצור את הנקבים בקרקפת. יש מקומות המציינים שהשימוש באבן ספיר מאפשר החלמה מהירה יותר של האזור. FUE היא השיטה המסורתית יותר להשתלת שיער והיא הוכחה במרוצת השנים כמוצלחת מאוד. שיטה זו דורשת גילוח של הראש כדי לחשוף את הקרקפת והזקיקים.
 2. DHIDirect Hair Implantation: בשיטה זו עובדים למעשה כמו בשיטת ה-FUE המוכרת אך בשינוי קל. בשיטת DHI "מדלגים" על שלב הנקבים (״פתיחת ערוצים״ /״פתיחת התעלות״), ובמקומו משתמשים בעט מיוחד (Choipen) שאיתו מבצעים בבת אחת גם את הניקוב וגם את החדרת הזקיק למקומו החדש. בשיטה זו מוותרים על שלב הביניים ומשתילים באופן מיידי את הזקיק מבלי להמתין. שיטת טיפול זו יקרה מעט משיטת FUE, אך תוצאותיה מוצלחות לא פחות. נוסף על כך, שיטת DHI לעיתים ידועה בתור אחת שאינה מצריכה גילוח של כל השיער, ולכן היא השיטה שנשים רבות מעדיפות כיוון שהן לא יצטרכו לוותר על השיער שכבר קיים. על אף הנאמר, למעט מקרים ספציפיים של השתלת שיער בנשים או מילוי שטחים קטנים שבהם תבוצע השתלת השיער, המטופלים יידרשו לבצע גילוח מלא של הראש כדי לספק שטח ״נקי״ ונוח לעבודה למשתילי השיער. שיטה זו עדיין לא מאוד פופולארית בטורקיה, לחצו כאן לקבלת עוד פרטים על קליניקות DHI.
 3.  FUT –Follicular Unit Transplantation: זוהי שיטת ההשתלה הוותיקה ביותר הקיימת בשוק המכונה גם שיטת ה״סטריפ״. בשיטה זו מסירים חתיכה ארוכה של עור מהאזור התורם וממנה מייצרים קבוצות זקיקים המושתלים באזור המושתל. ישראלים מעדיפים פחות את השיטה הזאת, משום שהיא משאירה צלקת ארוכה ונראית לעין באזור התורם. בעולם, יש עדיין שימוש נרחב בשיטה היות והזקיקים באזור הזה מוגדרים כ״בטוחים״ ביותר לשימוש והעמידים ביותר לטווח הארוך.

 • באיזו קליניקה כדאי לבחור? – אתר "המושתלים" הוא אינדקס קליניקות ורופאים, והמטרה שלנו היא לספק לכם את המידע המקצועי ביותר ולתת לכם רשימה רחבה ומפורטת של הקליניקות הטובות ביותר שבדקנו בעצמנו. תהליך השתלת שיער אינו מתבצע ברגע והוא דורש הכנה מקיפה, ולכן חשוב שתעברו על כל המידע שיש לנו להציע ושתקראו את כל ההמלצות. באתר תוכלו למצוא מידע והמלצות על השתלות שיער בטורקיה, השתלות שיער בקפריסין, ביוון וגם בארץ.
 • בואו להתייעץ בקבוצה שלנו בפייסבוק – יש לנו קבוצה בפייסבוק המורכבת מאנשים שעברו השתלות שיער, מאנשים המעוניינים לעבור השתלה בעתיד וגם מאנשי מקצוע – רופאים, יועצים, טריקולוגים ומומחים שונים בתחום השיער. בקבוצה תוכלו לשאול שאלות ולקבל ייעוץ מאנשים שכבר עברו וחוו את התהליך ויודעים בדיוק מה אתם הולכים לעבור, ממה כדאי להימנע ומה חשוב לדעת. אנחנו משתדלים שלא לאפשר שיווק ופרסום בקבוצה כך שהיא תישאר מקום לשיתוף חוויות אותנטיות ומתן מענה בלי אינטרסים.
 • קראו ביקורות – יש גבול לכמות המידע שאפשר לקבל ממכונים, ותמיד כדאי לקרוא את דעתם של הלקוחות עצמם. בסופו של דבר אתם רוצים להיות לקוחות מרוצים בעלי שיער שופע, ואם תקראו ביקורות אותנטיות תוכלו להבין אם המכון שבחרתם הוא באמת מכון טוב שייתן לכם טיפול מוצלח ויעיל. אל תהססו לחפש בגוגל, ברשתות החברתיות ובכל אתר שאתם חושבים שהוא אמין. תוכלו לקרוא ביקורות על רופאים ספציפיים, לשמוע על סיפורי הצלחה או על טיפולים של כל רופא ישראלי שמתמחה בהשתלות שיער אם אינכם מעוניינים לטוס לחו"ל כדי לעבור את הטיפול.
 • התייעצו עם חברים, משפחה והסביבה שלכם – אם אתם מכירים באופן אישי אנשים שעברו השתלות שיער ביוון, בטורקיה או אפילו בארץ, כדאי לכם מאוד להתייעץ איתם ולשאול אותם על החוויה שלהם. הם יוכלו לתת לכם את הביקורות האמינות והאישיות ביותר.

תכנון נכון של התהליך מתחילתו ועד סופו

אחרי שעשיתם את כל המחקר האישי שלכם בבית והגעתם אל המומחה שאצלו אתם רוצים לעבור טיפול השתלת שיער, מתחיל התכנון של התהליך עצמו. במכונים המבצעים השתלת שיער בחו״ל ובפרט בטורקיה – המכון יבקש מכם לשלוח תמונות מכל זוויות הראש. הרופא המוביל יסתכל על התמונות ויבדוק האם אתם מתאימים להשתלה. תקבלו אבחון ראשוני ותוכנית השתלה. בחינה פיזית תתבצע כבר בטורקיה שבמהלכה המומחה יראיין אתכם ויספק לכם ייעוץ בעניין ההשתלה, ובהמשך גם יבדוק את הראש שלכם וישרטט את קו השיער העתידי שלכם לפי הגורמים הבאים:

 • כמות הזקיקים שאפשר יהיה לחלץ מהאיזורים התורמים (העורף, הזקן והחזה)
 • פיזור הזקיקים בקרקפת (או באיזורים המקבלים האחרים) לפי הצורך
 • בחירת הכלים הכירורגיים שבאמצעותם יתבצע הטיפול
 • תיאום ציפיות – הרופא לא יבצע אפילו שלב אחד שאינו מוסכם עליכם

בדרך כלל אזור השיער מתחלק לשלושה חלקים – קו השיער והצד הקדמי (A), האזור האמצעי (B) ואזור הכתר, הקודקוד של הראש (C). בהתאם לכמות השיער בכל אזור, יידע הרופא כמה זקיקים נחוצים להעברה לכל אזור ובאיזו צפיפות יהיו הזקיקים על הראש.

כאשר הרופא מתכנן את קו השיער שלכם, הוא משרטט קו אחד ישר שהוא קו השיער הראשי, ומתכנן סביבו סידור זקיקים שידמו קו שיער טבעי בשני קווים – קו שיער מאקרו וקו שיער מיקרו. אחד הפרמטרים החשובים להשתלה מוצלחת הוא שהשיער הצומח ייראה טבעי, את התוצאה הזאת נשיג לא באמצעות סידור של הזקיקים בשורות, אלא בצורה טבעית יותר השומרת על צפיפות טובה אך גם לא בולטת לעין, ובהתאמה של קו השיער למבנה הפנים ולגיל שלכם (אין מה לעשות, השיער שלנו בגיל 20 שונה במראה שלו מהשיער בגיל 40).

שימו לב שיש גבול ממשי לקו השיער שלכם – אי אפשר להשתיל זקיקי שיער על שרירי המצח שלכם. אם תרימו את הגבות ותסכלו במראה, תוכלו לראות את קווי המתאר של שרירי המצח. לא יצמח לכם שיער עליהם או מתחתיהם, אז הביאו זאת בחשבון כשאתם מדמיינים את קו השיער החדש שלכם. אבל אל תתנו לעובדה הזאת לבאס אתכם – אפשר להגיע למראה טבעי ויפה גם כשקו השיער יחסית גבוה.

מה צריך לעשות לפני השתלת השיער?

לפניכם רשימה של פעולות שכדאי לעשות לפני שעוברים טיפול השתלת שיער:

 • מומלץ להפסיק לחלוטין לצרוך קפאין ואלכוהול כשבוע לפני הטיפול ואחריו.
 • מומלץ להפסיק לחלוטין לעשן סיגריות או נרגילה כשבוע לפני הטיפול ואחריו.
 • מומלץ להפסיק לקחת ויטמינים כשבוע לפני הטיפול, וגם להימנע משימוש באספירין. אם אתם נוטלים תרופות, יש ליידע את צוות הרפואה כדי שידעו להיערך בהתאם או לייעץ לכם להפסיק להשתמש בהן. הפסיקו ליטול תרופות אך ורק אם קיבלתם הוראה מהמטפלים.
 • מומלץ לא לאכול הרבה לפני הטיפול.

מה קורה ביום השתלת השיער בטורקיה?

היום המיוחל הגיע, אז הכינו את עצמכם – משך הטיפול נמשך בדרך כלל בין 8-6 שעות, ולעיתים נדירות נמשך יותר או נפרס במשך יומיים. ההשתלה מתבצעת בהכרה מלאה ובהרדמה מקומית, כך שתהיו מודעים ב-100% למתרחש סביבכם ואפילו תוכלו לדבר עם הרופא ועם צוות הרפואה בחדר. הם ישאלו אתכם מדי פעם איך אתם מרגישים כדי לוודא שלא כואב לכם ושאתם רגועים ונינוחים, ואם בחרתם בצוות מוצלח אולי הם ישימו מוזיקה נעימה שכולם ייהנו ממנה או ינהלו איתכם שיחות חולין. מדי פעם תקבלו הפסקות קטנות למנוחה ולריענון, הקפידו לשתות מים ולנשנש משהו קטן כדי להישאר ערניים ולהימנע מהתייבשות.

בסוף ההשתלה תקבלו מהצוות המטפל הנחיות להמשך.

היום שאחרי: חיזוק ושמירה על זקיקי השיער

לאחר הטיפול תקבלו את ההנחיות לימים שאחרי ההשתלה. לכל מכון הנחיות מעט שונות ועליכם יהיה לפעול בדיוק לפי ההנחיות שתקבלו ממנו בלבד – גם אם הן מחמירות מאלו. הנה כמה נקודות חשובות:

 • לאחר הטיפול תקבלו סרט שאותו תשימו על הראש, באזור המצח. הישארו איתו ביומיים שלאחר ההשתלה. המטרה שלו היא למנוע נזילה של חומרים כמו חומרי הרדמה מהראש אל העיניים.
 • מומלץ לא לגעת בראש ובאזור ההשתלה ב-3 הימים הראשונים שאחרי הטיפול. השטיפה הראשונה של הראש אחרי הטיפול תתבצע אך ורק במרפאה בידי המומחים, ולאחר מכן תקבלו הנחיות מיוחדות לשטיפה וחשוב שתישמעו להן. אל תשטפו את הראש בלי הנחייה מפורשת מהצוות המטפל.
 • יש הממליצים גם לישון על הגב ולהגביה את הראש ב-3 הימים הראשונים אחרי הטיפול, כדי שחומרי ההרדמה לא יגיעו אל העיניים בזמן השינה וכדי שהאזור יישאר מאוורר להחלמה. כרית טיסה יכולה לעזור לכם למנוע שינוי תנוחה באמצע הלילה, ואתם יכולים להשתמש בכמה כריות כדי שהראש יישאר מורם. סיבה נוספת היא למנוע מהראש לזוז במהלך הלילה ולמנוע פגיעה באזור המושתל.
 • מומלץ לשתות לפחות 3 ליטרים של מים ביום בשבוע הראשון אחרי הטיפול, ולהימנע ככל האפשר מצריכה של מלח.
 • יש להימנע מקיום יחסי מין בשבוע הראשון שאחרי ההשתלה.
 • יש להימנע מהזעה ב-10 הימים הראשונים שאחרי הטיפול. זה אולי קצת מאתגר במדינה החמה שלנו, אבל חשוב כדי שהאזור יחלים במהרה ושתקבלו תוצאות מוצלחות.
 • הימנעו מכניסה לג'קוזי או לסאונה בשבועיים הראשונים אחרי הטיפול.
 • יש להימנע מספורט קל ב-3 השבועות הראשונים אחרי הטיפול ולהימנע מפעילות גופנית מאומצת ב-3 החודשים שאחרי הטיפול.
 • הימנעו מגילוח הראש במכונת תספורת בחודש הראשון אחרי הטיפול, ומגילוח הראש בסכין בשנה הראשונה אחרי הטיפול.
 • יש לחבוש כובע בעת יציאה לשמש לפחות בחודש הראשון אחרי הטיפול. מומלץ להתמיד בחבישת כובע לפחות חודשיים.

נוסף על כך, הכנו לכם רשימה של תוספים ומוצרים שיכולים לעזור לשמר ולחזק את זקיקי השיער שלכם, כדי להבטיח כמה שאפשר תוצאות חיוביות ומוצלחת של השתלת השיער. את כל המוצרים האלה תוכלו למצוא במגוון רשתות הפארם והטבע:

 • ביוטין – ידוע גם בשם ויטמין B7 או ויטמין H. הוויטמין יעזור לחזק את זקיקי השיער שלכם ולעבות את השיער עצמו, וחשוב לצרוך כמות יומית מספקת כדי להבטיח שהשיער שלכם יהיה סמיך וחזק לאורך זמן. גם מולטי ויטמין ותוספי תזונה המכילים אבץ, מגנזיום וברזל יכולים לחזק את השיער ולשמר את החיוניות שלו.
 • דקל ננסי – צמח מרפא שתמציתו מסייעת להאט את קצב נשירת השיער.
 • פרופסיה – תרופה במרשם המשמשת לטיפול בהתקרחות גברית. נטילה של פרופסיה מסייעת להגביר את צמיחת השיער ולמנוע את נשירתו. יש להתייעץ עם רופא כדי לקבל מרשם ומינון מתאים.
 • מינוקסידיל – תמיסה שאינה דורשת מרשם שאותה מורחים או מרססים על השיער. תפקיד התמיסה הוא לחזק ולעבות את השיער, להגביר את צמיחתו ולהאט את נשירתו.
 • שמפו טבעי – מומלץ לקנות שמפו טבעי שאין בו כימיקלים שעלולים לפגוע בקרקפת המחלימה או בזקיקים. רמת החומציות המומלצת היא 5.5.

כמו כן, מומלץ לשקול לעבור טיפול PRP (Platelet Rich Plasma). זהו טיפול רפואי שמטרתו להעביר מהטסיות בדם חומרים שיעזרו לשיער על הראש לצמוח ולהתחזק. PRP הוא טיפול מונע לנשירה ולהתקרחות ובו לוקחים דם מהזרוע, מבודדים ממנו את הטסיות והפלזמה, ואותן מזריקים לקרקפת. ההזרקות אינן כואבות אך אפשר לבקש משחת אלחוש, ואם משתמשים באקדח הזרקה מיוחד אז התהליך גם די מהיר. נוסף לטיפול הוותיק קיימים טיפולים נוספים דומים המתבססים על אותו הרעיון של הזרקת ריכוז של גורמי גדילה כדוגמת IPRF, CGF PRGF ועוד.

איזו סמכות צריכה להיות למי שמבצע את ההשתלה?

הטיפול של השתלת שיער הוא אומנם טיפול אסתטי, אבל הוא טיפול רפואי לכל דבר המתבצע בחדר ניתוח סטרילי. לכן הסמכות והידע של המטפל צריכות להיות קודם כל סמכויות של רופא (ד"ר ברפואה והסמכות נוספות, בעדיפות לרפואת עור אך לא בהכרח), ולאחר מכן סמכויות הנדרשות מכל מטפל המתעסק באסתטיקה רפואית.

האם יכולים להיות סיבוכים בתהליך?

כמו שכבר ציינו, השתלת שיער היא תהליך כירורגי, וכמו כל טיפול רפואי הוא יכול להוביל לתופעות לוואי, לתוצאות חלקיות או לשום השפעה על הגוף. עם זאת, אם תבצעו את התהליך אצל רופאים מוסמכים במכון סטרילי העומד בכל התקנים הנדרשים (ויש הרבה מכונים כאלו), הסיכויים לתוצאה שאינה השתלה מוצלחת אפסיים. לתהליך יש תופעות לוואי נפוצות שאינן מעידות על כישלון, כמו התנפחות קלה של האזור והופעת בצקות, צמיחה של שיער דק ודליל בתחילת הדרך, הופעת ציסטות ועוד. הבצקות ייעלמו מעצמן תוך כמה ימים, הציסטות ייעלמו תוך כמה שבועות וגם השיער הדק והדליל יתחזק ויהפוך לשופע די מהר.

7 טיפים מהמומחים

 1. ערכו מחקר מקיף ככל האפשר – הפכו כל אבן וחפשו בכל פינה של האינטרנט כדי למצוא כמה שיותר מידע והמלצות. התעניינו בכל שם של רופא שאתם רואים, חפשו עליו ועל המכון שבו הוא עובד עוד מידע, התייעצו עם חברים או ברשתות החברתיות כדי שתגיעו כמה שיותר מוכנים לתהליך בידיעה שבחרתם ברופא הנכון שייתן לכם את התוצאה הטובה ביותר.
 2. אל תתביישו לשאול – אם יש לכם שאלות כלשהן על התהליך, חששות או עניינים לא ברורים שתרצו לשמוע עליהם הסבר, אל תתביישו לשאול את הרופא המטפל. לא רק שזו חובתם של המטפלים לספק לכם את כל המידע, הם גם רוצים שתהיו רגועים לכל אורך התהליך והם ישמחו לענות על כל שאלה שיש לכם ולהפיג כל חשש.
 3. אל תזניחו את ההכנות המקדימות ואת הטיפול שאחרי – ההכנה שלכם לפני הטיפול וגם אחריו חשובה מאוד להצלחת ההשתלה. צריכה של קפאין או אלכוהול, עישון ונטילת תרופות אחרי שהמליצו לכם להפסיק עלולים לפגוע ביעילות הטיפול וכדאי להימנע כמה שאפשר מגורמים חיצוניים שעלולים לפגוע בהצלחת ההשתלה.
 4. הכינו לעצמכם "בידור" לטיפול – כמו שאמרנו, הטיפול אורך כמה שעות טובות. הצוות ידבר איתכם לאורך כל הדרך, בעיקר כדי לשאול איך אתם מרגישים, אבל אם אתם חוששים ממחסום השפה או שאתם רוצים להפיג את המתח, לחלום בהקיץ ולשקוע במחשבות תוכלו להשתמש באוזניות אלחוטיות שלא מתקרבות כלל לקרקפת ולשמוע מוזיקה או להאזין לפודקאסט.
 5. לבשו בגדים נוחים – חולצות מכופתרות או קפוצ'ונים עדיפים, כיוון שלא תצטרכו להעביר אותן מעל הראש כשתפשטו אותם וכך ימנעו מכם התעסקות לא נעימה באזור הקרקפת אחרי הטיפול.
 6. היזהרו על הראש – אחרי הטיפול האזור של הקרקפת יהיה רגיש במיוחד, אז שימו לב שאתם מרחיקים כל גורם שעלול לגעת לכם בראש ולפגוע בכם או להכאיב לכם, גם אם בטעות – כמו לבקש לא לשבת במושב המעבר בטיסות כדי להימנע מחיכוך עם העוברים ולהיזהר כשנכנסים ויוצאים ממכוניות.
 7. התאזרו בסבלנות – רומא לא נבנתה ביום אחד, וגם שיער לא צומח על הראש מהר כל כך. אפילו שהטיפול עצמו אורך רק כמה שעות, התהליך של צמיחת שיער אחרי השתלה יכול לקחת כמה שבועות. גם הגלדים, הסימנים והצלקות על הקרקפת, אם יש, לא ייעלמו מייד. חשוב לשמור על איפוק ואפילו אם אתם מתגעגעים לטעם של קפה או סיגריה, חכו עם זה כמה ימים – השיער על הראש שלכם הוא הכי חשוב כרגע, ועליכם לעשות כל שביכולתכם כדי להבטיח שתהליך השתלת השיער יצליח.

מהם המחירים של השתלת שיער בטורקיה?

שאלה נפוצה ולגיטימית מאוד היא כמה עולה השתלת שיער בטורקיה? יש לנו תשובה בשבילכם. למחיר ההשתלה יש כמה גורמים משפיעים:

 • שיטת ההשתלה ושכירת שירותי המכון – יש שיטות הדורשות ציוד וידע מתקדם יותר מאחרות, והמחיר שלהן יעלה בהתאם. כמו כן העלויות כוללות גם את השימוש בחדר הניתוח, תשלום על העבודה של המטפלים, ואין מה לעשות, גם על מוניטין צריך לשלם וייתכן שהשם של המכון והרופא שבחרתם יתבטא גם הוא במחיר.
 • כמות השתלים – ברוב המרפאות בטורקיה המחיר אחיד, לא משנה מה תהיה כמות הזקיקים המושתלים. עם זאת, בקליניקות מסוימות מחיר ההשתלה גם יכול להיות תלוי בכמות השתלים שמעבירים בטיפול. הכמות הזאת נקבעת בעת בדיקת רופא עוד לפני הטיפול, בשלב הבירורים, והיא עלולה להשתנות בזמן אמת במהלך הטיפול עצמו.
 • הוצאות נלוות – חשוב לזכור שיש לתהליך הוצאות נלוות על עניינים שמסביב, למשל עלות נסיעה לחו"ל אם בוחרים לעבור השתלת שיער בטורקיה או בקפריסין, הוצאות על שמפו רפואי מיוחד וקרמים שמשתמשים בהם אחרי ההשתלה, ויטמינים וטיפולים לחיזוק השיער ועוד.

המחיר של השתלת שיער בטורקיה או בקפריסין נע בין 6,500 ש"ח ל-13,000 ש"ח בהתאם לגורמים המשפיעים על המחיר. המחיר של טיפול השתלת שיער בישראל בדרך כלל לא נמוך מ-10,000 ש"ח.

בכל שנה מטפלות מרפאות השתלות השיער בטורקיה בעשרות אלפי אנשים, המגיעים מכל רחבי אירופה והעולם. אך בעוד המטופלים המגיעים מאנגליה, רוסיה או ארה"ב חוששים בעיקר מתוצאות ההשתלה, למטופלים הישראלים מתלווה חשש נוסף, והוא הביקור במדינה שלא תמיד מקבלת ישראלים בזרועות פתוחות.

השאלה האם טורקיה מסוכנת לישראלים היא שאלה לארגוני הבטחון השונים, הטיפים שאנחנו יכולים לתת מתייחסים בעיקר לאפשרויות שלכם לצמצום החששות ולהגברת תחושת הבטחון.

האם מסוכן לעשות השתלת שיער בטורקיה?

נתחיל בנקודה בה אנחנו מבינים באמת – השתלת השיער כשלעצמה היא אינה הליך מסוכן, בין אם היא מתבצעת בישראל או בכל מקום אחר בעולם. לא מדובר בניתוח פולשני אלא בהליך טיפולי הנעשה תחת הרדמה מקומית קלה. יחד עם זאת, יכולים להיות סיכונים שונים כמו בכל הליך קוסמטי או רפואי – ולכן חשוב לבחור במרפאה מקצועית שנמצאת תחת פיקוח, ולוודא שמבצע ההשתלה הינו רופא מוסמך המתמחה בהשתלות שיער.

האם בטוח לטוס לטורקיה?

בתקופות מסוימות הנסיעה לטורקיה יכולה להרגיש פחות בטוחה ויותר מלחיצה. זה קורה בגלל מתיחות ביטחונית או בגלל מתיחות פוליטית בין טורקיה לישראל שמתבטאת גם ביחס לישראלים.
אך על פי רוב, ההצהרות של הפוליטיקאים השונים לא בהכרח מתיישבות עם הדעות של האזרחים, והיחס המתוח לא בא לידי ביטוי ברחוב. ישראלים רבים שטסים להשתלת שיער בטורקיה מדווחים על יחס חם ואוהד מצד כל נותני השירות.

מה אפשר לעשות כדי להגביר את תחושת הבטחון?

ישנם מטופלים רבים שבוחרים לנסוע להשתלת שיער בקבוצה. חלק מהקבוצות מאורגנות על ידי המרפאות עצמן וחלקן על ידי סוכנים המארגנים נסיעות מיוחדות לצורך השתלת שיער.
היתרון הגדול בנסיעה בקבוצה הוא תחושת הבטחון והסולידריות, והידיעה שאתה לא לבד באף רגע. גם אם מדובר באנשים שלא הכרתם לפני זה, המטרה והחוויה המשותפות הופכות אתכם מהר מאד לקבוצה מגובשת ותומכת.

בכל מקרה, אם אתם נוסעים לבד או בקבוצה, מומלץ תמיד להתעדכן בהוראות השונות של משרד החוץ שנועדו להגן על כל תייר, בין אם הגעתם להשתלת שיער או לחופשה.

לסיכום

תהליך השתלת שיער הוא טיפול אסתטי נפוץ מאוד בקרב אנשים, גברים וגם נשים, ואנחנו נמצאים בעידן שבו הרפואה האסתטית מתקדמת מאוד ומספקת לנו שלל פתרונות מהירים, לא כואבים ויעילים להעלמת הקרחות והחזרת השיער השופע לראש. הרבה מהרופאים הטובים בעולם בתחום השתלת השיער נמצאים בטורקיה, והיא יעד מבוקש לישראלים המעוניינים לעבור השתלה אצל המומחים המקצועיים ביותר – התהליך לא זול אבל התוצאות שוות את ההשקעה. אם אתם מעוניינים לחזור ולהתפאר בשיער יפה, אתר "המושתלים" מספק לכם רשימה של רופאים ומכונים מומלצים בארץ ובחו"ל כדי שתוכלו להכיר את האפשרויות הטובות ביותר להשתלת שיער מוצלחת ויעילה, ואת כל המידע שצריך לדעת לפני שנכנסים לחדר הניתוח ואחרי שיוצאים ממנו ואפילו ייצור בשבילכם את החיבור הראשוני איתם. בהצלחה!

שאלות נפוצות

למה כדאי לעשות השתלת שיער בטורקיה?

בטורקיה יש הרבה רופאים מוסמכים שמתמקצעים בתחום השתלת שיער, ושם גם תוכלו למצוא מכונים מתקדמים ובעלי ניסיון שייתנו לכם חוויה טובה והשתלת שיער מקצועית. נוסף על כך, המחיר להשתלת שיער בטורקיה הוא בדרך כלל נמוך יותר מהמחיר של השתלה בארץ, ואיכות הטיפול גבוהה ושווה את הנסיעה.

כמה עולה השתלת שיער בטורקיה?

עלות השתלת שיער בטורקיה תלויה במשתנים כמו כמות השתלים, המוניטין של המכון והרופא המטפלים ועוד, אבל בדרך כלל נעה בין 6,500 ש"ח ל-13,000 ש"ח.

מה צריך לעשות לפני ההשתלה?

חשוב להימנע מצריכת קפאין ואלכוהול כשבוע לפני ההשתלה ואחריה. אתם צריכים ליידע את הצוות המטפל אם אתם נוטלים תרופות כלשהן, ייתכן שהם ינחו אתכם להפסיק ליטול אותן. מומלץ לא לאכול הרבה לפני הטיפול.

האם תהליך ההשתלה כואב?

תהליך ההשתלה מתבצע בהרדמה חלקית כדי שלא תרגישו כאב, ובכל אופן התהליך אינו כרוך בכאבים חזקים. במהלך הטיפול תקבלו הרדמה מקומית בזריקה, זריקת לחץ או טשטוש כללי. צוות הרופאים ישאל לשלומכם מדי פעם בזמן הטיפול, אל תתביישו לומר אם אתם חשים בחוסר נוחות או בכאב.

מה לעשות אחרי השתלת השיער?

אחרי ההשתלה תקבלו סרט להניח על הראש כדי שישמור על העיניים שלכם מנזילת חומרים, השאירו אותו עליכם ליומיים לפחות. תצטרכו לישון בימים הראשונים על הגב בלבד, ולהשתמש בתוספים כמו דקל ננסי או ויטמינים כדי לחזק את השיער. שתו הרבה מים, הימנעו בימים הראשונים מאכילת מלח והיזהרו מכל מה שעלול לפגוע בראש שלכם כמו גגות של מכוניות ואנשים במעבר של המטוס. אם אתם יוצאים לשמש בחודש הראשון אחרי ההשתלה, עליכם לחבוש כובע.

כמה זמן אורך התהליך?

הטיפול עצמו אורך 8-6 שעות בפעם אחת, במקרים נדירים מאוד הטיפול יהיה ארוך יותר. ההחלמה עשויה לקחת כמה ימים או שבועות.

האם כולם מתאימים להשתלת שיער בטורקיה?

אם יש לכם הרבה שיער שאפשר "להזיז" אל האזור או האזורים בראש שבהם אין הרבה שיער, אתם כנראה תוכלו לעבור השתלת שיער ובהתאם לדרגת ההקרחה. האבחנה המדויקת ביותר תתבצע אצל רופא מומחה בפגישת ייעוץ לקראת השתלת שיער. אצל מטופלים בעלי שיער קיים, בעיקר באזורים שבהם קיים שיער צפוף, ייתכן והרופאים יימנעו מלבצע את הטיפול מחשש לפגיעה בשיער הקיים.