השתלת שיער בקפריסין במרפאת HDC

סיכום השתלת השיער בקפריסין:
תאריך ההשתלה: ההשתלה נעשה ב-4-5 ליוני 2018 (יומיים)
גיל המטופל בזמן ההשתלה: 28
זקיקים: 3011
רופא: ד״ר כריסטינה
מרפאה: HDC קפריסין

הכל התחיל אצלי עוד בצבא, בתקופה שבה התחלתי לראות קצת הידללות בשיער אך בעיקר קישרתי זאת ללחץ ולהרגשה הקשה שהיית לי. לאחר הצבא הפסיקו המחשבון על כך, אך תמיד ידעתי – קירח אני לא אהיה! לקראת גיל 24 התחלתי להרגיש כי ההתקרחות ממשיכה (אחרי שעצרה מעט) והחלטתי שכדאי שאתחיל לחשוב ברצינות על השתלה גם אם זה רק כדי ללמוד את התחום.

עברו השנים, הכרתי את אישתי ואפילו אחרי שנה ומשהו גרנו יחד. לאחר שנתיים פלוס שאנו גרים ביחד ההחלטה נפלה וסוף סוף הסכמתי להראות גם לה את המצב האמיתי של השיער שלי (כן, עד כדי כך לא היה לי נעים לספר גם לה).

לפני השתלת השיער
המצב שלי לפני ההשתלה

לבסוף, בגיל 28 וחצי (ביוני 2018) כשאני פלוס מינוס דרגה 3 לפי סולם נורווד, ביצעתי את השתלת השיער בקפריסין במרפאת HDC אצל ד״ר כריסטינה. במרפאת HDC ישנם 2 רופאים: ד״ר מראס וד״ר כריסטינה. ד״ר מראס הוא רופא בעל שם עולמי, מוכר מאוד גם בארה״ב וגם באירופה, הוא משתיל שיער יותר מ-10 שנים כך שיש בידיון ניסיון רב. ד״ר כריסטינה היא רופאה צעירה יורת בעלת ניסיון של כ-4 שנים (בזמן ההשתלה שלי) שלמדה את הכל מד״ר מראס וביצעה השתלות יחד איתו בתחילת דרכה. היא אמנם צעירה ופחות מנוסה אך מתוצאות שראיתי היא עושה עבודה נהדרת בסטנדרטים של המרפאה ושל ד״ר מראס. הבחירה בד״ר כריסטינה על פני ד״ר מראס היית בעקבות הבדל במחיר בניהם. ד״ר מראס הוא הבכיר יותר במרפאה והמחיר שלו היה יקר יותר (מספיק משמעותי בשבילי) מד״ר כריסטינה שלמדה ממנו והמחיר שלה היה זול יותר מבחינתי בהרגשה שאני לא באמת משתפשר על כלום.

הבחירה ב-HDC מבחינתי היית קלה, ונבעה מכמה גורמים שלי אישית היו חשובים מאוד:

  1. סטנדרט רפואי כנהוג בעולם המערבי בו הרופא מבצע את ההליך הכירורגי (פתיחת ערוצים, הוצאת זקיקים, הרדמה וכו׳).
  2. מרפאה מוכרת בעולם ולא רק בישראל. היה חשוב לי מרפאה שעומדת בסטנדרטים לא רק של הישראלים אלא גם של ארה״ב, אירופה וכו׳. מה שלצערי לא ממש מצאתי במקומות אחרים באותה הרמה.
  3. מחיר שאוכל לעמוד בו. לצורך העניין ד״ר חואן קוטו (מספרד) על 3,000 זקיקים היה עולה לי בערך 60-70 אלף ש״ח .
  4. טיפולים משלימים – ידעתי שאני טס ל-8 ימים (ראשון עד ראשון), השתלת השיער בקפריסין מחולקת ליומיים ולאחר מכן מקבל חפיפפות + מריחת חומרים מחטאים במשך שבוע כך שאני חוזר לישראל נקי (תראו בסוף איך חזרתי לארץ קשה להאמין שבכלל עברתי משהו).
מרפאות מומלצות להשתלת שיער בקפריסין
בחירה מעולה!
מעוניינים שנחזור אליכם?
שם מלא*
טלפון*
מאשר/ת את העברת הפרטים לקליניקה הנבחרת.

זריקות ההרדמה

תמיד אנשים מפחדים מזה, ודאגו להגיד לי את זה, כך שהגעתי מפוחד מאוד ליום ההשתלה. ממש רעדתי להם בכיסא מהפחד בתחילת התהליך. ואז ניגשה אליי הרופאה ואמרה לי שהיא מתחילה להרדים לי את הראש והיא מתחילה מנקודה מסויימת כשהיא נוגעת בנקודה. הבנתי ואמרתי לה ״מעולה״.

תוך כדי שהיא התחילה התחלית לדבר עם הנציג של HDC שטס איתי על אם לקחת וואליום או לא לקחת (כדור הרגעה), מכיוון שאני אנטי ומעולם לא נגעתי בכדורים כאלה אבל הם מציעים את זה בעיקר בגלל הפחד שלי ושזה פשוט מרגיע. תוך כדי 2-3 משפטים אני רואה את הרופאה זזה, אמרתי לה ״מה עם הזריקות״ והיא ענתה לי ״זהו, סיימתי״. הייתי דיי בהלם ישר שלכתי יד לאחורי הראש ובאמת שהרגשתי – מתחיל להירדם ולא הרגשתי את הזריקות.

אז כן, יש אנשים שזה כואב להם, צורב להם ושורף להם. אצלי מסתבר – זה עובר חלק. הדבר היחיד שהרגשתי זה פשוט דקירה עדינה בכניסה הראשונית של המחט וזהו, לא הרגשתי את השאר. אפילו ״איי״ לא אמרתי.

חילוץ הזקיקים

ההשתלה התחילה כמובן בחילות הזקיקים מהאיזור התורם. שלב שלא מרגישים בו כלום ושום דבר בגלל חומרי ההרדמה כמובן. התהליך כולו נעשה ע״י הרופאה כאשר הטכנאי רק לוקח את הזקיקים אחרי שהיא חילצה אותם ומעביר אותם לאחות שיוושבת על מיקרוסקופ (ישבה שם יומיים, באמת שכאב לי עליה) לצורך מיון הזקיקים (סינגלים, דאבלים וכו׳).

השלב הזה מאוד פשוט, והוא נגמר בצהריים אז יצאתי להפסקה של כחצי שעה. הם דאגו מראש לשאול אותי מה ארצה לאכול בצהריים ובעצם ישבנו יחד אני ועוד בחור ישראלי שעשה את השתלת השיער אצל ד״ר מראס באותו היום לאכול ולדבר קצת להחליף חוויות – הוא ממש סבל מהחומרי הרדמה.

אזור תורם בעורף
האיזור התורם שלי – יום אחרי ההשתלה

פתיחת ערוצים והשתלת הזקיקים

פתיחת הערוצים נעשית ע״י הרופא אשר פותח ״ערוצים״ בקרקפת בהם יושתלו הזקיקים. המטרה היא ליצור ״חור״ מספיק עמוק אבל לא יותר מדי עמוק כדי לפצוע עד כמה שפחות את העיר וגם לבצע זאת בזווית הנכונה כדי שהזקיק ישב בצורה הטבעית ביותר בקרקפת ולא ״יעמוד״ יותר מדי או שלא ״ישכב״ יותר מדי, וכמובן בזווית מסויימת בהתאם לצמיחה שאמורה להיות באזור הזה בראש.

בשלב הזה הרופאה סיימה את פתיחתה ערוצים וניגשה לעבודה ביחד עם הטכנאים כדי למקם את הזקיקים. בשלב הזה נכנס לתמונה אחד הטכנאים הבכירים בקליניקה (שעובד שם כ-10 שנים) וממש זקיק אחרי זקיק השתילו בכיוון ובמקום המתאים.

יום אחרי השתלת השיער בקפריסין
לאחר היום הראשון של ההשתלה
היום השני לאחר השתלת השיער
לאחר היום השני להשתלה

הימים שאחרי ההשתלה

הימים שאחרי השתלה התאפיינו בעיקר במילוי אחר ההוראות של הקליניקה. בכל יום 2 חפיפות בוקר וצהריים + השפרצת מים (מיוחדים) על הקרקפת כדי לרכך את הגלדים ובנוסף לעשות עיסויים במצח לכיוון הצדדים כדי שחומרי ההרדמה ירדו ללחיים ומשם ייעלמו. המטרה היא שחומרי ההרדמה לא ירדו לעיניים. במידה והם ירדו לעיניים זה גורם למראה כמו ״פנס״. זה לא כואב אבל זה מציק.

יומיים לאחר ההשתלה
יומיים לאחר ההשתלה – לאט לאט הגלדים יורדים

החזרה לארץ – 5 ימים אחרי ההשתלה

החזרה לארץ היית קלה מאוד מבחינת ההתניידות והמרפאה דאגה להכל. בשדה תעופה דאגנו להצטלם מעט כדי שנזכור את הימים האלה ואיזה כיף זה להיות אחרי התהליך. כמובן שבמרפאה דאגו שאחזור ״נקי״ לישראל – ללא גלדים, ללא דם וללא נפיחות. כן יש קצת אדמומיות בקרקפת אבל זה מינורי.

5 ימים אחרי השתלת השיער
החזרה לארץ, 5 ימים לאחר ההשתלה

שלבי ההחלמה, הנשירה והצמיחה אחרי השתלת השיער

התהליך מכאן והלאה הוא פשוט תמונות. אין יותר מדי מה להרחיב מלבד כך שיש תקופה קצת מבאסת – הרוב נושר. אבל אז, בפתאומיות יש צמיחה מטורפת! וזה מדהים איך כל תספורת אצל הספר יש יותר ויותר שיער. תהליך מדהים!

כפי שניתן לראות, מרבית הצמיחה התרחשה בין חודש 4-6. לאחר מכן לא היה ממש הבדל רציני בשיער אלא בעיקר במרקם של השיער שהפכה לקצת יותר נעים ופחות מקורזל ומסולסל.

ההמלצות שלי מהשתלת השיער בקפריסין

תחקרו תחקרו תחקרו! תבינו את התהליך ואת המשמעויות שלו, מה זה כיווני צמיחה, מה זה זוויות צמיחה, מה זה פתיחת ערוצים ומה זה כל שלב ושלב גם בהחלמה וגם בהכנה לתהליך. תמצאו את הקווים שאתם אוהבים, תמצאו את הרופאים שאתם באמת מתחברים אליהם מכל הבחינות ולא רק בגלל המחיר ותלכו על זה – זה פשוט תהליך משנה חיים!

וכשאתם מקבלים המלצות מחברים או סתם קוראים בפייסבוק או בקבוצת ״המושתלים״ תקחו הכל בעירבון מוגבל ותנסו למצוא את ההקשר בין השורות. אדם שירשום לכם ״רק השתלת שיער בקפריסין במרפאת HDC״ מבלי לפרט – לא יעזור לכם ואין מה לקחת את ההמלצה. אך אדם שיפרט, יסביר ודגיש את הנקודות למה הוא בחר אולי יוכלו יותר לסייע לכם לבחור את הקליניקה המתאימה ביותר עבורכם.

מה שלא יהיה, פשוט לעשות, לא לוותר – התהליך הזה שינה לי את החיים מהקצה לקצה. לא רק בפן של הביטחון העצמי אלא גם לא צריך יורת לפחד מהרוח, לא צריך לחשוב מה ללבוש – למשל הייתי לובש קפוצ׳ונים עם ריצ׳רץ׳ כדי שלא אצטרך להוריד אותם ולבלגן את השיער – והיום? טירוף! מתלבט איזה ווקס לשים או איזה חומר לקנות לשיער. אז זה משנה חיים לגמריי!

אם יש שאלות אתם מוזמנים להגיב בתחתית הכתבה בין אם אתם מתלבטים או רוצים שאעלה תמונות מתקופות או זוויות מסויימות. בהצלחה חברים 🙂