סקר המושתלים הגדול – התוצאות

הסקר נערך ביוזמה פרטית ואינו מייצג אף גוף עסקי. בסקר תושאלו חברי קהילת "המושתלים" בפייסבוק, בה פעילים חברים שביצעו השתלת שיער או מתכוונים לבצע בעתיד. 

הסקר תוכנן להיות ממצה ומקיף, ולכסות את כלל השאלות העולות עבור מי שמתכוון לבצע השתלה בעתיד וכמו כן עבור מי שביצע השתלה ואינו יודע כיצד לנהוג בטיפול שערו. 

חשוב לציין כי אין לראות בממצאי הסקר אף המלצה רפואית או קוסמטית. והוא נועד לשקף את חברי הקהילה, תהליך ביצוע ההשתלה, תיאור ההחלמה ואופן טיפולם בשיער. כל אדם יעשה בתוצאות אלו כראות עיניו.

ניתוח נתוני הסקר

אנו מודים למתן קדוש ([email protected]), אלוף ה״ביג-דאטה״ שיזם את הרעיון ועמל רבות לניתוח התוצאות כדי שנוכל להציגם כאן באתר ובקבוצת המושתלים בפייסבוק.

הסקר התקיים בחסות :

  • מרפאת ANEW ברמת השרון (יורם בניטה ואורית בן דוד) שרוצים שתלמדו עוד על טיפול חדש ומטורףףף, ACell’s MatriStem® technology + IPRF שיעיף לכם את השיער. רוצים ללמוד עליו עוד – לחצו כאן.
    טלפון ליצירת קשר – 054-5401401
    כתובת המרפאה – רחוב אוסישיקין 91, רמת השרון.
  • מרפאת נטורלוק בגבעת שמואל המציעה טיפול PRP המבוצע עם אקדח ייעודי לגברים ולנשים. NaturaLook היא מרפאת אסטטיקה מתקדמת המספקת מגוון רחב של פתרונות וטיפולים אסטתים.
    טלפון ליצירת קשר – 055-9202060
    כתובת המרפאה – רחוב מבצע קדש 2, גבעת שמואל.

מי השיב על הסקר?

הסקר פנה לשני המינים, אך משיבי הסקר באופן גורף הינם גברים, העומדים על 98.4% מכלל המשיבים. היות ואיזון המדגם אינו נשמר ולא בוצע תיקון באמצעות משקולות סטטיסטים הוסרו התצפיות "החריגות" (2 משיבות לסקר). 

גודל המדגם הינו נמוך מהמצופה, על מנת לאמוד את אוכלוסיות המקריחים בישראל נדרש לדגום כ- 500 שאלונים. על הסקר ענו פחות מכך וזה אינו מדגם מייצג של האוכלוסייה, ובעל שגיאה גבוהה. קרי כל תוצאה חריגה נוספת יכולה להסיט בקלות את תוצאות הסקר. 

הסקר מתבסס על קבוצת מיקוד של מנהלי קבוצת המושתלים בו הוצפו הסוגיות המעניינות בנושא המחקר ובאלו נושאים להתעמק, לאחר מכן בוצע שאלות מחקרי כמותי על אוכלוסיית העניין שזמן ההשתלה עולה על 6 חודשים, היות וניתן לאמוד טיב תוצאות ההשתלה רק לאחר חצי שנה. 

השתלות שיער

75% מהמשיבים ביצעו השתלה אחת, 22% ביצעו 2 השתלות ו3% הנותרים ביצעו 3 השתלות. עולה כי מיקום ההשתלה העיקרי הוא בקדמת הראש (99.2%), איזור הכתר (50%) וברקות (7.8%). מלבד אחורי הראש 53% לקחו את השער המושתל גם מהזקן ו7% לקחו גם מהחזה. 

איך הגעתם לקליניקה?

69% הגיעו למרפאה דרך סוכן , ושמעו על הסוכן או המרפאה דרך חיפוש באינטרנט (57%), חברים (49%) פניה של סוכן(6%) או פרסום במדיה (31%).