שביעות רצון מהשתלת השיער

בואו נקבל קצת פרופורציות

בכל הנוגע להשתלה, הצלחה או כישלון הוא עניין סובייקטיבי. יש שיהיו מרוצים מאוד מהשתלה סבירה, ויש שיחוו כישלון גם מהשתלה שבעיני רבים נחשבת למוצלחת. על כן הגדרנו מספר פרמטרים להצלחה בסקר:

  • צפיפות השיער המושתל – מסתמן כי שישנו פער גדול בין מה שאנשים חושבים שתהיה צפיפות השיער המושתל לפני שהם פונים להשתלה לבין מה שקורה בפועל.
  • האם תמליצו לקרוב לעבור את התהליך?
  • האם תמליצו לקרוב שלכם לעבור את התהליך באותה המרפאה שבה אתם עברתם את הניתוח?

תהליך ההשתלה הוא קצת מתסכל – עוברים ניתוח כלל לא פשוט שלרוב מלווה בכאבים, עם תהליך החלמה ארוך ולא אסתטי. בנוסף לכך, יש להמתין מעל לחצי שנה כדי לראות תוצאות ולהבין האם ההשתלה הצליחה או לא.

בגרף למעלה ניתן לראות את שלושת הקטגוריות כתלות בהצלחת ההשתלה.

  • בכחול (השכבה הקדמית) מתואר שביעות רצון של צפיפות השיער.
  • בסגול (השכבה האחורית) מתואר המלצה לקרוב לעבור השתלה.
  • בכתום המלצה לקרוב לעבור השתלה באותה המרפאה.

עבור המשיבים שהכריזו על ההצלחה של ההשתלה שלהם (5), צפיפות השיער שלהם הנו 4.69 והמלצה לקרוב לעבור את אותו התהליך קיבל את הציון הממוצע 6.34.

אנחנו רואים התאמה די טובה בין צפיפות השיער לבין ההצלחה של ההשתלה, אך בכל ניקוד של הצלחת ההשתלה, ממוצע צפיפות השיער נמוך יותר וזה מלמד על כך שעל אף שהצפיפות יותר נמוכה ממה שציפו הם עדיין מרוצים.

האם הייתם ממליצים לקרוב משפחה שלכם לעבור את התהליך באותה הקליניקה?

ניתן לראות כי גם אצל אלו שדירגו את הצלחת ההשתלה נמוך יותר, עדיין ממליצים לאחרים לעבור את התהליך (הצלחה של השתלה 1 מקבל ציון של 5.25 להמלצה לקרוב לעבור את ההשתלה).

המרפאות היום עושות הכל כדי לתת לך חווית שירות מעבר להשתלה גרידה, "חווית הכל כלול" יש כאלו שזה משפיע עליהם ונשארת להם בתודעה חוויה חיובית על המרפאה וזאת משפיעה על החוויה הכללית ותוצאות ההשתלה.

בגרף הכתום ניתן למצוא ציונים גבוהים יותר מאלו של שביעות הרצון בקרב אלו שדירגו את הצלחת ההשתלה שלהם בדירוג גבוה (4-7).
כלומר – "על אף ששלי יצא פחות מוצלח אני ממליץ לך ללכת למרפאה הזו".

אלו שדירגו את שביעות הרצון בדירוג נמוך (1-3) לא ממליצים לקרוב המשפחה שלהם לעבור השתלה באותה הקליניקה (הגיוני סה״כ).

השורה התחתונה

בואו נעשה את הדברים קצת פשוטים יותר – הרוב המוחלט מרוצה. לא מעט יעידו שהניתוח משנה חיים והרגשה. עם ניקוד ממוצע של 5.56 בהצלחה של הניתוח (מתוך 7). כמו כן לא משנה באיזה נקודת פתיחה הם באו לניתוח (נורווד) הרוב אכן מרוצים וממליצים לעשות את ההשתלה. כמו כן התחושה האישית השתפרה בהתאם: